I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Szerzenie tolerancji i przybliżenie kultury innych krajów
polskim uczniom

(18.03.2009) AIESEC Komitet Lokalny Warszawa Szkoła Główna Handlowa realizuje projekt PEACE Cross-cultural Understanding 2009, który odpowiada na potrzebę zrozumienia międzykulturowego zwalczania stereotypów, nietolerancji i uprzedzeń w Polsce.
W ramach projektu zapraszani są do Polski studenci z całego świata, którzy prowadząc zajęcia w polskich liceach, stwarzają młodym ludziom unikalną szansę na bezpośredni kontakt z innymi nacjami. Projekt jest realizowany we współpracy z Amnesty International oraz Rotary International. Ma on charakter edukacyjny i wspiera rozwój polskiego społeczeństwa.
W dniach 15 - 21 marca 2009 r. 3 osobowa grupa studentów zagranicznych z Międzynarodowej Organizacji Studenckiej AIESEC realizuje wyżej opisany projekt w Zespole Społecznych Szkół Ogólnokształcących STO w Zakopanem.
Prowadząc zajęcia studenci z Argentyny, Malezji i Włoch stwarzają unikalną szansę na bezpośredni kontakt z innymi nacjami. W języku angielskim goście przedstawiają swoje kraje i kultury, dyskutują o przyczynach nietolerancji. Dla uczniów jest to doskonała okazja do poznania obcych kultur i zdobycia przyjaciół z odległych zakątków świata. Goście spędzą w szkole tydzień, przebywając z licealistami nie tylko na lekcjach, ale także po zajęciach.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I