I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncert Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego

(03.06.2009) Podhalańska Lokalna Grupa Działania  zaprasza na Koncerty Chóru 730-lecia Kowalewa Pomorskiego, które odbędą się w dniach 11, 12 i 13 czerwca w Zakopanem i Murzasichlu.

„Koncerty na czterdzieści osiem głosów”

W dniach 11-13 czerwca pod Giewontem na zaproszenie Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania gościć będzie Chór 730–lecia z Kowalewa Pomorskiego. Członków chóru usłyszymy podczas trzech koncertów.
Pierwszy z nich odbędzie się już w czwartek o godz. 18.00, w kościele p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Murzasichlu, drugi w piątek o godz. 18.00 w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem. W sobotę o godz. 19. 00, na zakończenie pobytu na Podhalu, Chór zaśpiewa w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.
Chór 730-lecia Miasta Kowalewa Pomorskiego powstał we wrześniu 2004 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury im. Władysława Reymonta. Jego założenie było prezentem dla miasta z okazji jubileuszu 730–lecia nadania praw miejskich. Chór składa się z czterdziestu ośmiu osób w wieku od 10 do ponad 70 lat. Tak więc, jest to chór wielopokoleniowy, a także mieszany i amatorski. Tworzą go urzędnicy, nauczyciele, dyrektorzy, studenci, uczniowie, rzemieślnicy, rolnicy i emeryci. Kierownikiem artystycznym i dyrygentem jest znakomity muzyk i nauczyciel Mieczysław Domarecki. Na repertuar chóru składają się pieśni historyczne, patriotyczne, religijne i piosenki ludowe, między innymi takich kompozytorów, jak: Mozart, Beethoven, Verdi, Cezar Frank, Moniuszko. Chór utwory wykonuje a capella i z akompaniamentem fortepianu.
Na swoim koncie chór ma już 70 koncertów w kraju i zagranicą. Koncertował między innymi: w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach, na Jasnej Górze, w Toruńskiej Katedrze Św. Janów; w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu, w Wilnie i miejscowościach Rejonu Solecznickiego. Podczas 100-lecia Zespołu Szkół w Kowalewie Pomorskim chór spotkał się z Prezydentem Lechem Wałęsą, którego imię nadano tej szkole. Ponadto chór uświetnia imprezy okolicznościowe, jubileusze, święta państwowe i religijne.
Zaprezentował się również przed Podhalańską Lokalną Grupą Działania, która w zeszłym roku odwiedziła w Kowalewie Pomorskim Stowarzyszenie Doliny Drwęcy.
Podhalańska Lokalna Grupa Działania, której prezesem jest Maciej Szostak, uczestniczy w programie LEADER+. Program ma na celu pobudzenie aktywności środowisk lokalnych i ich zaangażowanie w tworzenie oraz realizację zintegrowanych strategii rozwoju obszarów wiejskich. Koncentruje się na rozwoju turystyki, ochronie i promocji środowiska naturalnego, krajobrazu i zasobów historyczno-kulturowych, popularyzacji lokalnych produktów regionalnych podejmując działania informacyjne i edukacyjne. Ważnym elementem jest nawiązywanie współpracy z innymi Lokalnymi Grupami Działania.
Owocem współpracy Podhalańskiej Lokalnej Grupy Działania z Gminą Kowalewo Pomorskie jest cykl koncertów chóru do wysłuchania których serdecznie zapraszamy.


 


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I