I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Polo Snow Masters Zakopane 2009

(16.02.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W piątkowy i sobotni wieczór trwała w Zakopanem rywalizacja w Turnieju Polo Snow Masters Zakopane 2009. Na wybiegu Wielkiej Krokwi rozegrano cztery mecze z udziałem drużyn: Villa Natura, PKO TFI oraz Hawker Beechcraft i Land Rover. Zwyciężyła drużyna Villa Natura w składzie Mateusz Świtalski, Dariusz Gardener, Zenon Crotto, Bartosz Witt i Wiktor Paul.
Skład drużyn był międzynarodowy - oprócz zawodników z Polski wystąpili także reprezentanci Argentyny, Holandii, Niemiec i Szwajcarii. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Land Rover, a trzecie - Hawker Beechcraft. Turniej był niezwykle widowiskowy - odbywał się w trudnych warunkach, w czasie intensywnych opadów śniegu i po raz pierwszy
nocą, w świetle reflektorów.
Polo to gra rozgrywana konno na trawie przez dwie, czteroosobowe drużyny, których gracze dążą do umieszczenia w bramce przeciwnika drewnianej, białej kuli, wielkości pomarańczy, używając do tego długich kijów tzw. malletów. Wiele modnych kurortów górskich, takich jak St.Moritz, Kitzbuehel, Livigno, Megeve, Aspen, Bariloche organizuje również rozgrywki na śniegu, które są jedną z większych atrakcji sezonu zimowego. Zakopane jest szóstym miastem na świecie, w którym organizowana jest tak prestiżowa impreza jak Polo Snow Masters.
Biuro Promocji Zakopanego planuje, że zawody staną się imprezą cykliczną, która na stałe zagości w Zakopanem i odbywać się będzie w trzeci weekend lutego każdego roku."
 

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I