I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Zakopane posprzątane…

(25.12.2007) Piotr Kyc: "Zakończyła się akcja „Sprzątanie Miasta Zakopane 2007". Uczniowie z zakopiańskich szkół nie zawiedli. Zebrali prawie 11 ton odpadów!. Pracowali na wiosnę i w jesieni. Porządkowali tereny w centrum i na obrzeżach naszego miasta. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Zakopane Burmistrz Janusz Majcher wręczył dyplomy i nagrody rzeczowe tym szkołom, które uzyskały najlepsze wyniki. W tym roku zwyciężyło Gimnazjum Specjalne, które proporcjonalnie do ilości uczniów nazbierało najwięcej śmieci. Drugie miejsce z ilością prawie 100 worków zajęła Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zakopanem, a trzeci wynik uzyskało Gimnazjum Nr 3.

Ponadto wyróżnione zostały następujące szkoły: Zespół Szkół Hotelarsko – Turystycznych, Szkoła Podstawowa Nr 7 i Szkoła Podstawowa Nr 1.

Pozostali uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy.

Akcja „Sprzątanie Miasta Zakopane" jest kontynuowana od wielu lat. Z jednej strony cieszy fakt dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli w tą niewątpliwie cenną formę wychowania. Niestety, pojawiająca się z roku na rok prawie taka sama ilość śmieci nie świadczy najlepiej o nas samych. To, co „padało łupem" naszych uczniów tylko w niewielkim stopniu jest „zasługą" odwiedzających Zakopane gości. Wyciągane z krzaków, lasów, rowów, czy znajdowane nad brzegami naszych potoków śmieci pochodzą głównie z gospodarstw domowych. To ta druga, smutna „strona medalu". Pozostaje nadzieja, że kiedyś taka akcja nie będzie potrzebna".

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I