I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
I Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim
Fundacji i Stowarzyszeń

(04.03.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "3 marca w Kotle Gąsienicowym odbyły się wyjątkowe zawody - I Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Fundacji i Stowarzyszeń. Imprezę zorganizowała Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, a jej celem była pomoc dla pierwszego podopiecznego fundacji - 8 letniego Witka Malisiaka z Wrocławia. Chłopiec uległ ciężkiemu wypadkowi komunikacyjnemu, w wyniku którego stracił stopę i doznał poważnych obrażeń drugiej nóżki. Fundacja całość opłat startowych przekaże na zakup protezy i sfinansowanie pobytu chłopca na turnusie rehabilitacyjnym.
Jak podkreślali organizatorzy, nie była tu ważna jedynie sportowa realizacja, lecz zmierzenie się z trasą i dotarcie do mety. Każda pokonana przez zawodników bramka przybliżała Witka do normalnego życia. W zawodach wzięli udział przedstawiciele największych polskich organizacji pozarządowych - m.in.  Fundacji Ewy Błaszczyk, Anny Dymnej, Brata Alberta, Stowarzyszenia "U Siemachy" czy Czerwonych Maków.
W zawodach wystartował również prezes fundacji Jasiek Mela. Przypomnijmy, że w 2004 r.
16-letni Jasiek po amputacji ręki, poruszając się na protezie nogi zdobył wspólnie z Markiem Kamińskim oba Bieguny Polarne - jako najmłodszy Polarnik na świecie i jako pierwsza niepełnosprawna osoba w historii. Teraz Jasiek pragnie pomagać innym niepełnosprawnym przekraczać horyzonty, dlatego projekty fundacji są niezwykłe i stanowią wyzwanie dla wszystkich uczestników.
Fundacja Jaśka Meli ”Poza Horyzonty” powstała w grudniu 2008 r. Przez wykorzystanie aktywności, pasji sportowych i chęci zaangażowania osób pełnosprawnych zamierza ona otworzyć możliwości realizacji najśmielszych planów podróżniczych, survivalowych, artystycznych wszystkim osobom niepełnosprawnym, które marzą, by dokonać i doświadczyć czegoś wyjątkowego.
Sama idea
organizacji Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Alpejskim Fundacji i Stowarzyszeń bardzo podobał się uczestnikom. Rywalizacja sportowa, integracja środowisk z różnych fundacji i stowarzyszeń z całej Polski, dobra zabawa i co najważniejsze możliwość niesienia pomocy innym to pomysł godny kontynuowania. Przedstawiciele Fundacji Jaśka Meli „Poza Horyzonty” już zapowiedzieli, że w przyszłym roku odbędzie się podobna impreza i już myślą o jej nowej formule.
Więcej informacji o fundacji można znaleźć pod adresem: http://www.pozahoryzonty.org/ Natomiast pomoc dla podopiecznego fundacji Witka Malisiaka można przekazań na  konto bankowe: 79 88040000 0000 0023 9551 0001 (koniecznie z dopiskiem: dla Witka)."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I