I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koniec korków...
Przejazd otwarty

(20.12.2008) Anna Karpiel-Semberecka: "20 grudnia zostało otwarte przejście podziemne oraz przejazd przy skrzyżowaniu ulic Nowotarskiej i Kościeliskiej. Po zakończeniu prac budowlanych pod koniec października termin otwarcia obiektu kilkakrotnie przekładano. Tym razem władze miasta dotrzymały obietnicy i zakopiańczycy mogą cieszyć się świątecznym prezentem. Zamknięty przejazd utrudniał bowiem od dłuższego czasu życie mieszkańcom i turystom - zarówno pieszym, jak i kierowcom, którzy musieli przez kilkanaście miesięcy korzystać z uciążliwych objazdów.
Otwarcie przejścia przez władze miasta odbyło się o punktualnie o godz. 9.00. Burmistrzowie Zakopanego w towarzystwie starosty tatrzańskiego oraz przedstawiciela wykonawcy przecięli wstęgę i jako pierwsi przeszli na drugą stronę. W tym czasie przez skrzyżowanie przejechały też pierwsze samochody.
Kierowcy będą musieli przyzwyczaić się teraz do nowej organizacji ruchu, ale na pewno ucieszy ich brak objazdu i mniejsze korki. Natomiast piesi z Krupówek łatwo i bezpiecznie dotrą teraz pod Gubałówkę, a niepełnosprawni będą mogli skorzystać z nowoczesnej windy. Zakopane długo czekało na ten moment.

Sobotnie otwarcie było bardzo skromne, choć nie zabrakło symbolicznego szampana. Jednak oficjalne i bardziej huczne otwarcie i poświęcenie przejścia czeka nas dopiero w styczniu."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I