I Strona g堯wna I Wiadomo軼i I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Ko軼i馧 I

I Radio Alex I G這s Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Og這szenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Puchar Tatr w Zakopanem na nowym torze lodowym

(23.12.2008) Anna Karpiel-Semberecka: "Na nowym sztucznie mro穎nym torze lodowym w Centralnym O鈔odku Sportu w Zakopanem w miniony weekend zosta造 rozegrane pierwsze oficjalne zawody. Nowy obiekt sprawdzi si podczas Mi璠zynarodowych Zawod闚 ㄊ篤iarskich o Puchar Tatr, kt鏎e odby造 si po dwudziestu czterech latach przerwy. Wystartowali w nich juniorzy - blisko 70-ciu zawodnik闚 z 7 kraj闚. Reaktywowany Puchar Tatr by imprez kontroln przed maj帷ymi si odby w lutym Mistrzostwami 安iata Junior闚. W sobot rozegrane zosta造 biegi na dystansach 500, 1500 i 3000 m, a w niedziel na 1000, 3000 oraz 1500 i 5000 m.
R闚nie w sobot i niedziel na nowym torze rozegrane zosta造 zawody kontrolne Polskiego Zwi您ku ㄊ篤iarstwa Szybkiego, w kt鏎ych wzi瘭i udzia kadrowicze ko鎍z帷y zgrupowanie w Zakopanem .
Nowy tor ucieszy z pewno軼i nie tylko zawodnik闚, ale r闚nie kibic闚 i mieszka鎍闚 Zakopanego. Nowoczesny obiekt b璠zie s逝篡 wszystkim. Tor jest ju w prawdzie gotowy, ale na wiosn b璠 kontynuowane prace przy uporz康kowaniu terenu oraz wykonaniu towarzysz帷ej lodowisku infrastruktury."

Wyniki "Pucharu Tatr"

juniorki 500 m
1. Karolina Erbanova (Czechy) 41,65
2. Katarzyna Wo幡iak (WT Stegny) 42,15
3. Andrea Jirku (Czechy) 43,64
juniorki 1500 m
1. Andrea Jirku (Czechy) 2.07,97
2. Karolina Erbanova (Czechy) 2.08,55
3. Katarzyna Wo幡iak (WT Stegny) 2.09,46
juniorzy 500 m
1. Artur Nogal (RKS Marymont) 37,81
2. Daniel Gwadera (RKS Marymont) 37,93
3. Mateusz Kasprzyk (MKS Cuprum) 37,93
juniorzy 3000 m
1. Pavel Kulma (Czechy) 4.05,82
2. Milan Sablik (Czechy) 4.09,22
3. Valentin Anghel (Rumunia) 4.11,94
4. ㄆkasz G鏎ski (MKS Cuprum) 4.12,62

juniorki 1000 m
1. Andrea Jirku (Czechy) 1.26,20
2. Katarzyna Wo幡iak (WT Stegny Warszawa) 1.26,67
3. Aleksandra D瑿owska (KS Pilica) 1.30,05
.....
8. Angelika Fudalej (SNPTT Z-ne) 1.33,16
juniorki 3000 m
1. Andrea Jirku (Czechy) 4.30,62
2. Katarzyna Wo幡iak (WT Stegny Warszawa) 4.41,56
3. Karolina Erbanowa (Czechy) 4.45,35
.......
9. Angelika Fudalej (SNPTT Z-ne) 5.10,20
juniorzy 1500m
1. Milan Sablik (Czechy) 1.57,85
2. Daniel Gwadera (RKS Marymont Warszawa) 1.59,62
3. Valentin Anghel (Rumunia) 2.00,82
........
9. Andrzej G御ienica Laskowy (AZS Zakopane) 2.05,02
.....
13. Patryk W鎩cik (Cuprum Lubin /ZSMS Z-ne) 2.07,15
juniorzy 5000m
1. Pavel Kulma (Czechy) 7.16,95
2. Milan Sablik (Czechy) 7.25,20
3. ㄆkasz G鏎ski (MKS Cuprum Lubin) 7.27,70
......
8. Andrzej G御ienica Laskowy (AZS Zakopane) 7.49,74
Wielob鎩:
juniorki
1.Andrea Jirku (Czechy) 174.499 pkt
2. Katarzyna Wo幡iak (WT Stegny) 175.564
3. Aleksandra Goss (WT Stegny) 183.940
........
9. Angelika Fudalej (SNPTT Zakopane ) 189,940
juniorzy
1. Milan Sablik (Czechy) 164.289 pkt
2. Valentin Anghel (Rumunia) 165.944
3. Pavel Kulma (Czechy) 165.975
4. Mateusz Kasprzyk (MKS Cuprum Lubin) 167.935
.......
8 Andrzej G御ienica Laskowy (AZS Zakopane) 172.482

Wyniki - zawody kontrolne Polskiego Zwi您ku ㄊ篤iarstwa Szybkiego:
M篹czy幡i
500 m
1, Konrad Nied德iedzki AZS Zakopane 36,81 s
2. Piotr Puszkarski RKS Marymont Warszawa 37,77
3. Mateusz Stasiowski AZS Zakopane 37,88
4. Maciej Ustynowicz RKS Marymont Warszawa 37,97
5. Zbigniew Br鏚ka KS AZS Opole. 38,23
6. Maciej Biega SK G鏎nik Sanok 38,63
1500 m
1. S豉womir Chmura MKS MOS Pruszk闚 Milan闚ek 1.56,25
2. Dariusz Stanuch AZS Zakopane 1.56,40
3. Robert Kustra SK G鏎nik Sanok 1.56,50
4. Jan Szyma雟ki RKS Marymont Warszawa 1.57,08
5. Zbigniew Br鏚ka KS AZS Opole 1.57,25
6. Szymon Lenart WT Stegny Warszawa 2.00,51
3000 m
1. Roland Cie郵ak KS Pilica Tomasz闚 Mazowiecki 4:09.58

Kobiety
500 m
1. Katarzyna W鎩cicka LKS Poroniec Poronin 41,38
2. NAtalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin 42,00
3. Luiza Z這tkowska AZS Zakopane 42,27
4. Ewelina Przeworska KS Orze Elbl庵 42,59
5. Hanna Cudzich AZS Zakopane 44,24
6. Magdalena Borek IUKS 9 Tomasz闚 Maz. 44,96
1500m
1. Katarzyna W鎩cicka LKS Poroniec Poronin 2.02,71
2. Luiza Z這tkowska AZS Zakopane 2.06,67
3. Natalia Czerwonka MKS Cuprum Lubin 2.07,69
4. Ewelina Przeworska KS Orze Elbl庵 2.09,27
5. Hanna Cudzich AZS Zakopane 2.15,23
6. Magdalena Borek IUKS 9 Tomasz闚 Maz. 2.19,49

Foto-relacja (zdj璚ia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona g堯wna I Wiadomo軼i I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Ko軼i馧 I

I Radio Alex I G這s Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Og這szenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I