I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
HUMAN - CZŁOWIEK
Lidia Rosińska w Miejskiej Galerii Sztuki

(18.08.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego w Zakopanem otwarto wystawę Lidii Rosińskiej "HUMAN - CZŁOWIEK". Domeną artystki, która obchodzi właśnie jubileusz 15-lecia twórczości, są głównie rzeźby i pomniki. Natomiast na wystawie zaprezentowała ona formy mniejsze, bardziej kameralne - rzeźby, rysunki, a także zdjęcia realizacji rzeźbiarskich znajdujących się na całym świecie.
Zaraz po studiach wyjechałam na pierwszy plener rzeźbiarski do Włoch i zobaczyłam, że można tworzyć nie zamykając się wcale w pracowni, ale działając w przestrzeni. Moje prace tam zostają i stanowią element pejzażu. Odbiorca ma z nimi żywy kontakt i to jest dla mnie bardzo ważne. Moje prace tworzą żywą galerie w niezamkniętej przestrzeni -
mówiła o swoich realizacjach artystka."

LIDIA ROSIŃSKA
Urodziła się w 1967 roku w Zakopanem. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem.
Studiowała na wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dyplom w pracowni prof. A. Myjaka w 1994 roku. Pracuje w różnych materiałach takich jak; kamień, drewno, metal, ceramika. Zajmuje się również rysunkiem i malarstwem.
Od 1994 uczestniczyła w 38 Międzynarodowych Sympozjach Rzeźbiarskich - Polska, Niemcy, Włochy, Republika Czeska, Węgry, Austria, Hiszpania, Dania, Korea Południowa, Portugalia, Afryka, Finlandia, Słowacja, Walia, Turcja. Prezentowała swoje prace na 28 wystawach w kraju i za granicą. 

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I