I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
IX Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów

(02.06.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W miniony weekend w Zakopanem gościło 3 tys. pracowników urzędów skarbowych z całej Polski.  Urząd Skarbowy w Zakopanem wspólnie z Fundacją Skarbowości im. Jana Pawła II zorganizował IX Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów. Urzędnicy rywalizowali w dziesięciu dyscyplinach sportowych - biegu na 3 km, piłce nożnej i siatkowej, pływaniu, strzelaniu, skoku w dal, przeciąganiu liny, tenisie stołowym, tenisie ziemnym oraz  badmintonie. Bawili się też na festynie na Campingu pod Krokwią oraz na Siwej Polanie.
Widowiskowe było zwłaszcza uroczyste otwarcie mistrzostw, które odbyło się pod Wielką Krokwią. Uczestniczyli w nim Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Andrzej Parafianowicz, Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie Tomasz Sokolnicki, Prezes Fundacji Skarbowości im. Jana Pawła II Sławomir Dworski oraz przedstawiciele lokalnych władz. Skarbowcy w barwnym pochodzie zaprezentowali  się na płycie Wielkiej Krokwi. Pierwszą dyscypliną, jaka rozegrano był bieg na 3 km, w którym wzięło udział ponad 200 zawodników.
Mistrzostwa podsumowano w sobotę wieczorem.
Puchar Ministra Finansów dla zwycięskiego zespołu w rywalizacji sportowej otrzymał Urząd Skarbowy z Elbląga, drugi w klasyfikacji był Nowy Targ, a trzeci Wrocław."

***

Anna Karpiel-Semberecka: Nie wszyscy pewnie słyszeli o Fundacji Skarbowości, która jest inicjatorem odbywających się w Zakopanem mistrzostw. Co to jest i czym się zajmuje?
Prezes Fundacji Skarbowości Sławomir Dworski: Fundacja Skarbowości im. Jana Pawła II powstała 9 lat temu na rzecz środowiska skarbowców i ich rodzin. Pomagamy osobom, które znalazły się w ciężkiej sytuacji życiowej lub materialnej, prowadzimy konferencje jakościowe i wreszcie organizujemy również Mistrzostwa Polski Skarbowców o Puchar Ministra Finansów. W tym roku mamy rekordową frekwencję - 3 tys. osób i prawie 150 organów skarbowych. Urzędnicy skarbowi przyjechali z wszystkich zakątków kraju. Chcemy pokazać się podatnikom od innej strony - jako ludzie otwarci, życzliwi, mający swoje pasje i umiejący się dobrze bawić.

Anna Karpiel-Semberecka: Dlaczego są to akurat zawody sportowe, pewnie można było znaleźć inną formułę na spotkanie skarbowców?
Sławomir Dworski: Zawody są tylko przyczynkiem do tego, żeby się integrować, poznać na wzajem siebie i kulturę różnych regionów Polski. Mistrzostwa odbywają się w różnych miastach i to daje możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc. Wreszcie na co dzień pracujemy przy biurkach i aby naprawdę wypocząć potrzebujemy trochę ruchu. Jest to wiec także promocja zdrowego trybu życia.

Anna Karpiel-Semberecka: Czy Pan również będzie startował w zawodach?
Sławomir Dworski: Tak. Co roku staram się startować w biegu. Lubię biegać, to jest moja pasja.
Dzięki tym mistrzostwom także wiele moich koleżanek i kolegów co roku postanawia zmienić swój tryb życia na bardziej aktywny. Niektórzy nawet zarazili się tą pasją i biegają w maratonach osiągając bardzo dobre wyniki. 

Anna Karpiel-Semberecka: Organizacja takich mistrzostw to bardzo duże przedsięwzięcie?
Sławomir Dworski: Tak, jest to ogromne przedsięwzięcie, ale coraz większa frekwencja świadczy o tym, że jest zapotrzebowanie na tego typu spotkania, które budują więzi, również z lokalną społecznością. Co roku wybieramy te miejscowości, gdzie znajdujemy pozytywnie nastawionych naczelników, którzy organizując mistrzostwa mogą i chcą się wykazać jako liderzy . Robią coś ponad swoje obowiązki służbowe i za to należy się im nasza wdzięczność. Chciałbym gorąco podziękować za zaangażowanie, życzliwość i pracę włożona w przygotowanie tych mistrzostw naczelnik Urzędu Skarbowego w Zakopanem Małgorzacie Kabacie-Żbik oraz wszystkim pracownikom.

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I