I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
ZAWODY DESKOROLKOWE
– GRINDBOX SKATE JAM 2009

(12.08.2009) W najbliższą niedzielę 16 sierpnia 2009r. w zakopiańskim skatepark’u odbędą się zawody deskorolkowe. Zaplanowana impreza odbywa się w ramach Międzynarodowego Dnia Deskorolki, który obchodzony jest na całym świecie 21 czerwca. Niestety, w tym roku, ze względu na fatalną pogodę, zawody deskorolkowe przeniesione zostały na dzień 16 sierpnia 2009r.
Zawody rozpoczną się od konkurencji skierowanej dla najmłodszych uczestników: „gry w skate” na płaskim placu (do lat 15). Następnie odbędzie się „SKATE JAM”, w której startujący będą jeździć w grupach. W trakcie 3-minutowych przejazdów po skatepark’u (na dowolnych przeszkodach) zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy, którzy przejdą do półfinału. Zawody zostaną zakończone finałami. Warto podkreślić, że po raz pierwszy w Zakopanem odbędzie się także contest na przeszkodzie – minirampie, która jest najnowszym nabytkiem na zakopiańskim skatepark’u.
Wielu zakopiańskich deskorolkowców osiąga sukcesy w zawodach ogólnopolskich jak i za granicą. W czołówce plasuje się między innymi 18-letni Andrzej Podsiadło, który w 2008 roku zdobył pierwsze miejsce w kategorii best trick podczas zawodów w Gdańsku. W Zakopanem świetną formę reprezentują także: Maciek Rzankowski, Radomił Gomółka, Marcin Gocał, Jurek Golaszewski, Mateusz Mróz i wielu innych. Niejednokrotnie zdobywali oni bardzo dobre wyniki w zawodach międzynarodowych, reprezentując tym samym nasz region. Niektórzy chłopcy należą do teamów ogólnopolskich firm deskorolkowych.
Z Zakopanego pochodzi także bardzo utalentowany i utytułowany w Europie Szymon Stachoń, który obecnie mieszka w Belgii.
Sklep Grindbox Skate Shop już od kilku lat na zakopiańskim skateparku organizuje lokalne zawody, które cieszą się zawsze dużą popularnością wśród młodzieży i dzieci.

Głównym organizatorem zawodów deskorolkowych jest sklep „Grindbox Skate Shop” z siedzibą: Zakopane, ul.Kościuszki 10, www.grindbox.pl  (właściciel Rafał Jabłoński-Zelek)
Partnerzy: Stowarzyszenie Osób Pozytywnie Myślących „KONKRET” www.konkretni.eu  oraz Urząd Miasta Zakopane
Nazwa: Grindbox Skate Jam 2009
Miejsce: Zakopane, ul.Kasprusie 35a, (Skatepark przy Zakopiańskim Centrum Edukacji)
Data: 16 sierpnia 2009 (niedziela)
Czas: Od godz. 12.00 (przybliżony czas zakończenia imprezy ok.godz. 16-17)
Cel imprezy: Promowanie wśród młodzieży jazdy na deskorolce jako aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Impreza skierowana jest przeciwko alkoholizmowi i narkomanii.

PROGRAM
12.00 ROZPOCZĘCIE (losowanie grup do game of skate i przejazdów)
12.15 GAME OF SKATE (juniorzy)
13.00 FINAŁ GRY GAME OF SKATE
13.15 ZAWODY NA SKATEPARKU – tzw. SKATE JAM
14.30 FINAŁY SKATE JAM
15.00 ZAWODY NA MINI RAMPCE
ok.16.30 zakończenie i ROZDANIE NAGRÓD

Poszczególne godziny przeprowadzenia konkurencji mogą ulec zmianie w trakcie przeprowadzenia zawodów (zależne od ilości uczestników). Zawody odbędą się tylko i wyłącznie jeśli dopiszą dobre warunki pogodowe. Nie jest bowiem możliwe rozgrywanie konkurencji podczas opadów deszczu.
Regulamin i informacje na stronie: www.grindbox.pl

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I