I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Statuetka dorocznej Nagrody Burmistrza...

(25.04.2008) Anna Karpiel: "Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Zakopane zostały wręczone nagrody dla laureatów konkursu na projekt statuetki dorocznej Nagrody Burmistrza Zakopane. Na konkurs wpłynęło siedem prac. Statuetki musiały być wykonane z brązu oraz nawiązywać do historii i tradycji Zakopanego. W skład komisji konkursowej oceniającej projekty statuetek weszli: Maciej Wojak - Przewodniczący Komisji Kultury Rady Miasta Zakopane, Małgorzata Cichocka - Przewodnicząca Kapituły Nagrody Burmistrza, Anna Zadziorko - Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki, Ewa Matuszewska - Rzecznik Prasowy UM Zakopane i Joanna Staszak - naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego. Pierwszą nagrodę w wysokości 1000 zł zdobyła Anna Popowicz, drugą (800 zł) - Czesław Podleśny, a trzecią (500 zł) - Marcin Rząsa.
Zwycięski projekt Anny Popowicz został po raz pierwszy zaprezentowany na sesji rady miasta. Zainteresowanie komisji wzbudził nie tylko wygląd statuetki, która w czerwcu podczas Dni Zakopanego trafi do trzech laureatów Nagrody Burmistrza Zakopane, ale również jej symbolika przedstawiona w opisie przez artystkę. W statuetkę w formie obelisku kształtem przypominającą grzbiet Giewnontu wkomponowany jest kryształ górski - symbolizujący czystość, szlachetność i wyjątkowość uhonorowanej nią osoby.
Anna Popowicz jest zakopianką, absolwentką Liceum Plastycznego im. A. Kenara, z wyróżnieniem ukończyła ASP w Krakowie na Wydziale Rzeźby. W 2006 r. zdobyła III Nagrodę za projekt pomnika dr A. Chramca. Niedługo jej prace będzie można oglądać na wystawie w Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem.
Nagrody Burmistrza za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz miasta Zakopane wręczane są w czerwcu, podczas Dni Zakopanego. Kandydatury można zgłaszać  Kapitule Nagrody Burmistrza jeszcze do 10 maja.
"

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I