I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
XX Jubileuszowy Memoriał Jana Strzeleckiego

(02.01.2008) Kluby Wysokogórskie w Krakowie i Warszawie zapraszają na XX Jubileuszowy Memoriał Jana Strzeleckiego, X “Klasyczne” Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wysokogórskim w Tatrach Zachodnich, w rejonie Doliny Chochołowskiej.
Program imprezy
1 marca 2008 roku (sobota):

Godz. 9.00: Start podbiegu na czas sprzed schroniska na Polanie Chochołowskiej (1150 m), po czym zawodnicy biegną w parach przez Grzesia wzdłuż grani na Rakoń (1880 m), gdzie znajdować ma się meta podbiegu na czas. Następnie dochodzą na szczyt Wołowca (2063 m), gdzie uczestnicy podzielą się by się na dwie grupy:

a. Tzw. „amatorzy” oraz młodzież od lat 16 do 18 wraca na Rakoń, skąd zaczyna się zjazd po bramkach, w parach na metę ustawioną na granicy lasu w dolinie Chochołowska Wyżnia.

b. Grupa „sportowa” zjeżdża, wzdłuż granicy, na Dziurawą Przełęcz (1836 m), skąd po podejściu (ew. w rakach) na Łopatę (1957 m) i zjeździe doliną Jarząbczą (ok. 1250 m), wraca poprzez Chochołwska Wyżnią na Rakoń, gdzie jest start do zjazdu na czas. Po tym, tradycyjnym już zjeździe, zawodnicy obu grup wracają do schroniska na Polanie Chochołowskiej.

Uwaga! W przypadku nie otrzymania zezwolenia z TPN na zjazd z Łopaty do szlaku w dol. Jarząbczej, grupa „sportowa” wracałaby z Wołowca na Rakoń i po zjeździe na czas, czekałby ją jeszcze odcinek fakultatywny podbiegu wzdłuż szlaku w dol. Jarząbczej przez Czubik na Kończysty Wierch (2003 m) i z powrotem zjazd do schroniska na Polanie Chochołowskiej.

2 marca 2008 (niedziela):

Wycieczka w rejonie Doliny Chochołowskiej

Lista startowa będzie zamknięta na 30 minut przed zbiorowym startem sprzed schroniska na Polanie Chochołowskiej. Warunkiem uczestnictwa jest członkostwo polskiego bądź zagranicznego klubu alpinistycznego, oraz wpłacenie 50 zł na osobę na pokrycie kosztów uroczystego zakończenia zawodów. Uwaga! Konieczność posiadania kasków ochronnych oraz „Piepsów” lub „Barrywoxów”, a także raków dla grupy sportowej.

Osoby nie posiadające kasków oraz wykrywaczy lawinowych proszone są o zgłoszenie tego wcześniej, postaramy się je zapewnić wszystkim uczestnikom (istnieje możliwość wypożyczenia „piepsów” na starcie w cenie 15 zł przez firmę „Tatra Trade”). Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie uczestników w celu nie tylko rezerwacji miejsc w schronisku na Polanie Chochołowskiej.(ceny 40 zł/noc pokój dwuosobowy, 25 zł/noc sala zbiorowa), ale i dla przygotowania odpowiedniej ilości obiadów na zakończenie.

Za organizatorów
(tradycyjny już niestety) kierownik zawodów: Marek Głogoczowski
e-mail: mglogo@poczta.fm ; tel: 018 20 139 25; kom. 668 279 181

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I