I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
SZYBKI PIT

(29.03.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W sobotę w zakopiańskim urzędzie skarbowym odbyła się akcja "Szybki Pit". Podobne akcje Ministerstwo Finansów zorganizowało w urzędach skarbowych w całej Polsce. Do odwiedzenia urzędów w sobotę i skorzystania z pierwszego w tym roku dnia otwartego zachęcała postać sympatycznego szeryfa Szybkiego Pita oraz hasło - "Rozlicz się wcześniej - nie czekaj do końca - bądź jak Szybki Pit!".    
Akcja Szybki Pit ma pomóc w wypełnieniu, złożeniu i rozliczeniu zeznania rocznego. Podatnicy mogą skorzystać z dni otwartych, wydłużonych godzin pracy urzędów skarbowych w ostatnich dniach kwietnia, dyżurów telefonicznych specjalistów od podatków, broszur informacyjnych, a także strony internetowej www.szybkipit.pl, na której można znaleźć informacje o akcji, formularze podatkowe i wszystkie pomocne w rozliczeniu informacje. Ministerstwo Finansów zachęca w ten sposób do szybkiego złożenia zeznania podatkowego, co umożliwi podatnikom otrzymać szybszy zwrot nadpłaconego podatku, uniknąć kolejek, a także usprawni działanie urzędów.
W urzędzie skarbowym w Zakopanem można było spokojnie i bez kolejki uzyskać wszelkie informacje związane z rozliczeniem podatku dochodowego, pobrać formularze PIT, złożyć roczne zeznanie podatkowe, a także załatwić wiele innych urzędowych spraw. Najważniejsze jednak, że pomoc fachowców umożliwiała poprawne wypełnienie zeznania, a tym samym uniknięcie błędów oraz późniejszych korekt i wyjaśnień. Urzędnicy objaśniali też zawiłości systemu podatkowego.
Biorąc udział w tej akcji chcemy tworzyć przyjazną atmosferę między urzędem a podatnikami, kreować pozytywny wizerunek urzędu, a przede wszystkim zachęcić do rzetelnych i terminowych rozliczeń. Jest to więc upowszechnianie dobrych praktyk oraz promocja wysokich standardów obsługi. Zainteresowanie akcją jest większe niż w zeszłym roku. Myślę, że większa jest też świadomość korzyści. Coraz więcej osób swoje zeznania składa wcześniej, nie czekając na sam koniec. Są to zwłaszcza osoby korzystające z ulgi prorodzinnej - wyjaśniała  naczelnik zakopiańskiej skarbówki Małgorzata Kabata-Żbik.
Podatnicy, którzy w sobotę pojawili się w zakopiańskim urzędzie skarbowym, przyznawali, że akcja rzeczywiście jest dobrym pomysłem, zwłaszcza dla studentów i osób, którym w ciągu tygodnia trudno znaleźć czas na wizyty w urzędach. Ważna jest też przyjazna atmosfera, brak pośpiechu i kolejek. Pod koniec sobotniej akcji do urzędu wpłynęło 41 formularzy, w tym 33 PIT-37.
Kolejny Dzień Otwarty odbędzie się 25 kwietnia 2009 r. w godzinach 9.00 – 13.00. Ponadto w dniach 27 - 30 kwietnia urząd wydłuża godziny pracy i będzie otwarty dla podatników od 7.30 do 18.00.

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I