I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncert i wystawa prac plastycznych dzieci z Jutrzenki

(05.06.2009) Krzysztof Jędrzejowski: „Koncert i wystawa prac plastycznych uczniów zajęć z muzyki i artystycznych Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „JUTRZENKA odbył się 2 czerwca w siedzibie Tatrzańskiej Agencja Rozwoju Promocji i Kultury DW „Jasny Pałac”. Przed kilku laty instruktorzy Działu Artystycznego wraz z działem Organizacyjnym Tatrzańskiego Centrum Kultury i Sportu „JUTRZENKA” stworzyli nową formę artystyczną w postaci końcoworocznego koncertu.
Początkowo imprezy te nosiły nazwę „Powitanie lata”, ale w związku z trudnościami organizacyjnymi, których dostarczyła konieczność dostosowania się do terminu 21 czerwca, impreza otrzymała nazwę „Koncertu końcoworocznego”. Koncert ten odbył się 2 czerwca, wzięli w nim udział uczestnicy wszystkich kół muzycznych działających w „JUTRZENCE”.
Dzieci z niecierpliwością oczekiwały daty występu, na co wpływała zarówno magia sceny i mikrofonu jak i niepowtarzalny charakter miejsca. Dzięki uprzejmości Tatrzańskiej Agencji Rozwoju Promocji i Kultury miejscem tym była sala lustrzana „Jasnego Pałacu”.
Program koncertu obfitował w bogactwo i różnorodność, co wiązało się ze specyfiką pracy Działu Artystycznego. Nowością tegorocznej imprezy była prezentacja najciekawszych prac uczestników zajęć plastycznych, połączone z występami scenicznymi dzieci, które przedstawiły wielkanocne obrzędy folklorystyczne oraz wykonały utwory i tańce zarówno do tradycyjnej muzyki regionalnej jak i muzyki współczesnej.
Nad kultywowaniem tradycji regionalnych w postaci tańca, gry na dudach oraz gwary, trzyma pieczę pan Szymon Bafia. Prowadzony przez niego zespół „Zornica” zaprezentował przedstawienie oparte na podhalańskich tradycjach wielkanocnych. Zespołowi przygrywała jak zwykle kapela pod kierunkiem pana Krzysztofa Trebunia Tutki, który prowadzi również zajęcia z gry na instrumentach pasterskich oraz lekcje gwary góralskiej.
Pod kierunkiem pani Sylwii Wagner działają dwa zespoły dziecięce ”Wesołe Nutki” i „Jutrzenkowe Nutki”. Dzieci zaprezentowały repertuar złożony z piosenek oraz układów rytmicznych do muzyki baletowej Piotra Czajkowskiego. Dziewczynki z zespołu „Jutrzenkowe Nutki” zmierzyły się również z ruchową realizacja starego szlagieru „Let’Twist Again” Chubby’ego Checker’a.
Ostatnim punktem programu był występ młodzieżowego zespołu wokalnego pracującego pod kierunkiem pana Stanisława Lubowicza. Wszystkie utwory, które wykonuje zespół, były zaaranżowane przez samego instruktora.
Dzieci rozwijają swoje zdolności plastyczne pod okiem kompetentnej kadry instruktorskiej, czego dowodem jest ilość zdobytych nagród w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Przedstawione prace zostały wykonane na zajęciach u pań: Urszuli Suchorab, Marii Podobińskiej, Ewy Mazuś i Hanny Topy."

Foto-relacja (zdjęcia Krzysztof Jędrzejowski):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I