I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncert w ramach obchodów
100 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza

(15.06.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W siedzibie Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury DW Jasny Pałac odbył się koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych podsumowujący kończący się rok szkolny. Wystąpił chór dziecięcy pod dyrekcją  Mirosławy Lubowicz i orkiestra szkolna pod dyrekcją Cezarego Wagnera, a także nauczyciele i absolwenci szkoły - Jan Siaśkiewicz, Janusz Miryński i Tomasz Gronkowski oraz Tatrzański Chór Kameralny. Chór działa pod patronatem Towarzystwa Edukacji Artystycznej przy ZPSA, a jego członkowie to w przeważającej mierze również absolwenci szkoły.
Koncert poświęcony był 100 rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza, patrona Szkoły Muzycznej wchodzącej w skład Zespołu Szkół Artystycznych. W programie znalazły się więc utwory Karłowicza, takie jak Serenada na wiolonczelę i orkiestrę smyczkową (transkrypcja na skrzypce) oraz wybrane pieśni. Pozostałe utwory, które złożyły się na koncert, to Marchołt – Suita na motywach polskich z XVI-XVII z muzyką Andrzeja Hundziaka i słowami Romana Brandstattera oraz Koncert C- dur op.48 cz. III Dymitra Kabalewskiego.
Organizatorzy koncertu to
Zespół Państwowych Szkół Artystycznych, Towarzystwo Edukacji Artystycznej w Zakopanem oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I