I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
66. Tour de Pologne - VI etap
KROŚCIENKO nad Dunajcem - ZAKOPANE

(06.08.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "7 sierpnia na terenie powiatu tatrzańskiego odbędzie się 66. Tour de Pologne - wyścig kolarski, który od wielu lat organizowany jest przez Czesława Langa i należy do elitarnego grona UCI Pro Tour. Z roku na rok zyskuje on coraz większą rangę. W tym roku kolarze zmagania rozpoczęli 2 sierpnia w Warszawie, a zakończą 8 sierpnia w Krakowie. Cały wyścig liczy 1253,6 km. VI etap rozpocznie się w Krościenku nad Dunajcem o godz. 13.44. Ok. 14.30 kolarze wjadą na teren powiatu tatrzańskiego. Tutaj do pokonania będą mieli cztery rundy tatrzańskie. Na mecie spodziewani są ok. 17.50. Ze względu na duże różnice wzniesień jest to najtrudniejszy i kluczowy dla klasyfikacji etap Tour de Pologne.
Przepraszamy turystów i mieszkańców za utrudnienia związane z  organizacją zawodów na terenie Zakopanego. Liczymy na wyrozumiałość, ponieważ wydarzenie to ma ogromny wymiar promocyjny dla naszego miasta. Jest to również sprawdzian sprawności organizacyjnej dla naszych służb. Tour de Pologne
to druga co do wielkości po Pucharze Świata w skokach narciarskich impreza w naszym mieście - wyjaśnia Andrzej Kawecki, dyrektor Biura Promocji Zakopanego.
Władze miasta oraz policja podkreślają, że chcą ograniczyć problemy komunikacyjne w mieście, dlatego większość ulic będzie zamykana w ostatniej chwili. Zwracają się jednocześnie z prośbą do kierowców o ograniczenie ruchu pojazdów oraz baczne zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie ulic, zwłaszcza na zakazy parkowania na trasie wyścigu.
W godzinach od 15.00 do 19.00 w Zakopanem zostaną zamknięte następujące ulice: Oswalda Balzera, Droga na Bystre, Tytusa Chałubińskiego, Stanisława Witkiewicza, Kazimierza Tetmajera, Józefa Piłsudskiego, Bronisława Czecha oraz wszystkie skrzyżowania z tymi ulicami.
W godzinach od 13.00 do 18.00 zostaną zamknięte następujące miejscowości: Rzepiska, Jurgów, Bukowina Tatrzańska, Stasikówka, Murzasichle, Wierch Poroniec/Bukowina Klin.
Droga do Morskiego Oka będzie zamknięta! Możliwy dojazd drogą krajową K- 49 przez Nowy Targ i Jurgów (z wyjątkiem godz. 14.00 – 15.00).
Utrudnienia w ruchu, związane z przygotowaniem trasy wyścigu, wystąpią od wczesnych godzin porannych, a także wieczorem w związku z odjazdem kolumny reklamowej i całej obsługi wyścigu."


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I