I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Wystawa TOTUS TUUS

(27.06.2008) Od 29 czerwca do 31 sierpnia w zakopiańskim Hotelu Wersal będzie można obejrzeć wystawę "TOTUS TUUS". Jest to zbiór pamiątek związanych z życiem, posługa kapłańską i pontyfikatem Ojca Świętego Jana Pawła II. Ekspozycja została przygotowana i udostępniona przez Muzeum Archidiecezjalne Kardynała Karola Wojtyły w Krakowie. Dotychczas wystawa "TOTUS TUUS" odwiedziła wiele miast Polski i Europy, w tym w Częstochowę, Paryż i Bolonię. Zakopiańska edycja wzbogacona została o kilka najważniejszych pamiątek z wizyty Jana Pawła II w Zakopanem w 1997 r. Patronat nad wystawą objął Stanisław Kardynał Dziwisz Metropolita Krakowski.
Towarzysząca plenerowa wystawa fotografii "Jan Paweł II Apostoł Pokoju", autorstwa Arturo Mari i Baik Nam Sik, prezentowana będzie w ogrodzie hotelu Wersal. Przedstawia ona wybrane fotografie z okresu pontyfikatu Jana Pawła II. W Zakopanem prezentowana jest dzięki uprzejmości Katolickiego Centrum Kultury w Krakowie.
W czasie wystawy rozprowadzane będą cegiełki na budowę w krakowskich Łagiewnikach Domu Jana Pawła II. Jest to inicjatywa prowadzona przez Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”, którego głównym celem jest upowszechnianie i twórcze rozwijanie nauczania Ojca Świętego Jana Pawła II poprzez szeroko pojętą działalność naukową, edukacyjną i społeczną. Dom Jana Pawła II jest pierwszym krokiem w stronę realizacji tych założeń i ma być żywym pomnikiem wzniesionym Ojcu Świętemu.


Więcej informacji na stronie http://www.hotelwersal.pl/totustuus/index.html

 

 


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I