I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Tatrzańskie Towarzystwo Artystyczne

(12.05.2008) Piotr Kyc:  "Dzień 10 maja 2008 roku przejdzie do historii Tatrzańskiego Towarzystwa Artystycznego. W sali Związku Podhalan przy ulicy Kościuszki w Zakopanem odbył się I Zbiorowy Wernisaż wystawy członków tej nowej, interesującej organizacji, skupiającej twórców z terenu Powiatu Tatrzańskiego.
Towarzystwo założone w ubiegłym roku z inicjatywy Zofii Górskiej ma formułę otwartą – istnieje w celu wsparcia wszystkich utalentowanych osób, które uprawiają sztukę nieprofesjonalnie, a robią to hobbystyczne, z potrzeby serca.
Do stowarzyszenia należą m.in. tacy twórcy, jak: Aneta Piecuch, Anna Szydłowska- Brzosko, Andrzej Wróbel, Ryszard Muskała, Stanisław Żarski – Bachleda, Antonina Ciołczyk, Antonina Cybulska, Wanda Rzegocińska – Herink, Janusz Tybor, Jolanta Tybur- Gładyszewska, Urszula Górska, Maria Pycińska, Aleksandra Zoń, Sebastian Króliszewski, Wiesław Pańszczyk, Krystyna Flaku, Elżbieta Adamczyk, Wiesław Łachiewicz, Bożena Solińska, Anna Szostak, Krzysztof Szostak.
Ekspozycja zaskakuje ilością dzieł i tematów. Również frekwencja w sobotni wieczór była wyjątkowa. Gości przywitała inicjatorka grupy Zofia Górska w towarzystwie Zofii Majerczyk – Owczarek, pełniącej rolę gospodyni wieczoru. Obecny na wernisażu starosta tatrzański Andrzej Gąsienica – Makowski, reprezentujący wspierającą TTA Tatrzańską Agencje Promocji podziękował zebranym za tę inicjatywę.
TTA – jak można w skrócie nazwać Towarzystwo /a jest to skrót znany przez kilkadziesiąt lat w Zakopanem i już niestety nieaktualny, a więc „wolny"/ działa przy Tatrzańskim Centrum Gospodarczo – Turystycznym.
Życzymy Towarzystwu wielu członków i zapału do działania. Cieszymy się i czekamy na nowe wernisaże, na spotkania z pięknem, o którym każdy chciałby opowiedzieć… "

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I