I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Nowa siedziba zakopiańskiej Skarbówki

(22.09.2008) Anna Karpiel: "Zakopiańska Skarbówka wreszcie doczekała się swojej własnej siedziby. Po trwającej trzy lata inwestycji w miniony piątek oddano do użytku przestronny i nowoczesny obiekt przy ulicy Szymony 14. Jego otwarcie zbiegło się z 89 rocznicą utworzenia skarbowości w niepodległej Polsce oraz jubileuszem 25-lecia reaktywacji izb i urzędów skarbowych, o czym informuje tablica odsłonięta na ścianie budynku.
Nową Skarbówkę poświęcił ks. dziekan Stanisław Olszówka. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Finansów, dyrekcji Izby Skarbowej w Krakowie, lokalnych władz, współpracujących instytucji oraz świata biznesu.
Jako gospodarz zakopiańskiego urzędu skarbowego naczelnik Małgorzata Kabata-Żbik dziękowała wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowej siedziby urzędu.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podatników staramy się cały czas zmieniać wizerunek urzędnika. Skutecznie walczymy z mitem, że w Urzędzie Skarbowym czekają na każdego tylko przykre niespodzianki. Tworzymy sprawny pod względem merytorycznym i organizacyjnym zespół. Mamy nadzieję, że nasz nowy urząd będzie kojarzył się tylko i wyłącznie z profesjonalizmem, nowoczesnością i życzliwością
– mówiła Małgorzata Kabata-Żbik
Ministerstwo Finansów na uroczystości reprezentowali podsekretarz stanu Andrzej Parafianowicz oraz dyrektor generalny Mirosław Adamczyk, którzy również podkreślali konieczność i ważność zakończonej właśnie inwestycji. W czasie moich różnych zawodowych peregrynacji 10 lat temu miałem okazję poznać urząd skarbowy w Zakopanem. Naprawdę wiem, jak on wyglądał, dlatego tak bardzo cieszę się, że dzisiaj oddajemy ten nowy wspaniały obiekt w wasze ręce, jak również w ręce mieszkańców. Myślę, że ten budynek bardzo dobrze wpisuje się w krajobraz Zakopanego, jest piękny, doskonale zaprojektowany, funkcjonalny, przestronny i będzie wszystkim dobrze służył – mówił dyrektor generalny Ministerstwa Finansów Mirosław Adamczyk zwracając się do pracowników zakopiańskiej skarbówki. Dziękował także pracownikom służb inwestycyjnych Izby Skarbowej w Krakowie za modelowe przeprowadzenie inwestycji oraz lokalnym władzom za pomoc, zrozumienie i dobrą współpracę.
W nowej siedzibie naczelniczkę i wszystkich urzędników po sąsiedzku witał starosta powiatu tatrzańskiego Andrzej Gąsienica Makowski, który przed paru laty w imieniu skarbu państwa przekazał teren pod budowę urzędu. Starosta deklarował również wybudowanie parku zdrojowego im. dra Chramca, dzięki czemu zarówno siedziba starostwa, jak i skarbówki będzie miała ładne i zadbane otoczenie."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I