I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
„Niegrzeszne rozmowy”

(25.09.2008) Anna Karpiel: "We wtorek w restauracji „U Wnuka” u Małgorzaty Wonuczki-Wnuk gościł ks. dr hab. Władysław Zarębczan. To wyjątkowe spotkanie zatytułowane „Niegrzeszne rozmowy”  poprowadził redaktor Wojciech Mróz. Przygrywała kapela „Dziurawiec”.
Ksiądz Władysław Zarębczan, góral z Gronkowa, który w tym roku obchodzi  j
ubileusz 25-lecia posługi kapłańskiej, znany jest jako duszpasterz, tłumacz, naukowiec, autor wielu publikacji, wychowawca młodzieży akademickiej, a także dziennikarz Radia Watykańskiego. Na stałe pracuje w Watykanie w Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, często jednak bywa na Podhalu wśród górali, z którymi jest bardzo związany. Nic więc dziwnego, że sala w restauracji „U Wnuka” wypełniła się przyjaciółmi jubilata, a zwłaszcza uczestnikami Światowych Rekolekcji Podhalańskich. Rekolekcje te organizowane są już od jedenastu lat w Rzymie właśnie z inicjatywy ks. Zarębczna, który w ten sposób odpowiedział na słowa Jana Pawła II skierowane w Zakopanem do górali: „Na was zawsze można liczyć”. Opowieściom i wspomnieniom, a także intrygującym pytaniom rówieśnika księdza - redaktora Wojciecha Mroza nie było więc końca. 
W moim przekonaniu ksiądz Władysław jest postacią, która łączy najistotniejsze cechy górala, który się nie boi świata. Kilka dni temu widziałem księdza w pracy i budzi mój szacunek to, jak funkcjonuje w Watykanie, jako ksiądz, naukowiec i wykładowca. O takich ludziach warto mówić, żebyśmy wiedzieli, że ten świat też należy do górali. Do takich górali, jak ks. Władysław Zarębczan - tak o honorowym gościu spotkania "U Wnuka" mówił Wojciech Mróz."

Foto-relacja (zdjęcia Barbara Dąbrowska):

Foto-relacja (zdjęcia Piotr Kyc):

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel): 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I