I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Benefis Stanisławy Trebuni-Staszel

(06.05.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W zakopiańskiej restauracji "U Wnuka" miało miejsce wyjątkowe spotkanie. 20-ty jubileusz 20-tych urodzin, jak żartobliwie określili je przyjaciele jubilatki, był tak naprawdę jedynie okazją do zorganizowania benefisu Stanisławy Trebuni - Staszel, a przede wszystkim do wyrażenia uznania dla jej osiągnięć, nie tylko zresztą naukowych.
Dla niewtajemniczonych dr Stanisława Trebunia - Staszel, rodem z Białego Dunajca, jest etnologiem, pracuje w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się kulturą ludową Polski i regionów karpackich. Od wielu lat jest związana także z Międzynarodowym Festiwalem Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, którego jest dyrektorem artystycznym.  Jest również członkiem Rady Naukowej Związku Podhalan. Przede wszystkim jest jednak wspaniałym człowiekiem, pełnym ciepła i serdeczności dla innych. Nic więc dziwnego, że na benefis przybyli liczni przyjaciele i znajomi, niektórzy nawet z bardzo daleka, a także przedstawiciele władz samorządowych i wielu instytucji.
Życzeniom, niespodziankom i podarunkom nie było więc końca. Były specjalnie na tą okazję ułożone wiersze i śpiewki, a także przedstawienie,  które przygotował zespół Regle z Poronina. Życzenia składali burmistrz Janusz Majcher, naczelnik Wydziału Kultury i Popularyzacji Zakopanego Joanna Staszak, prof. Stanisław Hodorowicz, ks. Władysław Zarębczan, prof. Czesław Robotycki z Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, wicestarosta Andrzej Skupień, wójt Białego Dunajca Andrzej Jacek Nowak, rodzina Trebuniów-Tutków, rodzina Tischnerów, kolejni dyrektorzy Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich - Elżbieta Chodurska, Grzegorz Buczulski i Andrzej Kawecki, Poloniarze i Związek Podhalan z Kościeliska, przyjaciele z zespołu Skalni, zespół Regle, Bartłomiej Koszarek, Zofia Karpiel-Bułecka... Zresztą nie sposób wymienić wszystkich, którzy tego dnia przyszli do restauracji "U Wnuka" specjalnie dla Stasi. Nie obeszło się też bez tradycyjnego tortu, szampana i gromkiego "Sto lat".
Benefis zorganizowała Małgorzata Wonuczka Wnuk wspólnie z Stanisławą Szostak."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

Foto-relacja (zdjęcia Stanisław Gał):

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I