I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Koncert w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej
Wielka Msza Papieska

(07.06.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "2 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbył się koncert „Wielka Msza Papieska”. Wystąpiła wybitna śpiewaczka operowa Grażyna Zielińska, pochodząca z Zakopanego. Towarzyszyli jej Karol Drynkowski (organy) i Krzysztof Starosta (skrzypce).
Wielka Msza Jan Pawel II skomponowana została na cześć Ojca Świętego Jana Pawła II przez austriackiego kompozytora Geralda Spitznera w 2004 roku. Została wybrana z ponad miliona muzycznych propozycji na uroczystość 85 urodzin Papieża. Planów tych nie udało się jednak zrealizować. Po śmierci Jana Pawła II  msza została wykonana po raz pierwszy w 2005 r. w Jego ojczyźnie. Nadal jest wykonywana Ojcu Świętemu w hołdzie. Pięknie rozbrzmiewała również w sanktuarium na Krzeptówkach, miejscu szczególnie związanym z osobą Jana Pawła II."

Grażyna Zielińska
Urodziła się w Zakopanem. Naukę śpiewu rozpoczęła w Zielonej Górze wieku 14 lat, w klasie prof. Lidii Gawrylarz. Studiowała na Akademii Muzycznej we Wrocławiu u pani prof. Zofii Grainert. Pierwszą pracę zawodową podjęła w Operze w Łodzi w 1988 roku. 30 listopada 1992 roku nostryfikowała dyplom w Wyższej Szkole Muzycznej „Mozarteum” w Salzburgu. Kontynuowała naukę śpiewu u pani Olivera Miljakovicz oraz prof. Pohl- Tanaka Nanako. Grażyna Zielińska jest laureatką nagrody kulturalnej ufundowanej przez Republikę Austriacką w 2001 roku. Występowała w krajach Europy: m.in. Polsce, Czechach, Słowacji, Francji, Włoszech, Niemczech i Austrii, pozwalając publiczności poznać swoje wybitne walory wokalne. Choć jej repertuar obejmuje wiele partii operowych, to najchętniej wykonuje ona muzykę sakralną.
 

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I