I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
OGRANICZENIA W RUCHU NA ODCINKU KRAKÓW – MYŚLENICE

(24.09.2007) W nocy z wtorku na środę (25/26 września) zostanie wyłączony z ruchu 2-kilometrowy odcinek "zakopianki" pomiędzy Gajem a Głogoczowem. Lewa jezdnia (czyli kierunek do Krakowa) zostanie zamknięta dla ruchu od rejonu campingu w Gaju do Góry Libertowskiej. Ruch dwukierunkowy będzie odbywać się jezdnią prawą przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h (na przełączkach do 40 km/h), obowiązywać będzie zakaz wyprzedzania. Prace na tym odcinku mają zakończyć się do 31 listopada br.; do tego czasu zostaną położone warstwy nawierzchni bez warstwy ścieralnej, która zostanie uzupełniona w przyszłym roku. Jeśli prognozy pogody będą optymistyczne, wykonawca niebawem podejmie prace na kolejnym 2-kilometrowym odcinku. Nawet jeśli tak się stanie, to na okres zimy obydwie jezdnie "zakopianki" mają być w pełni przejezdne.

26 września rozpoczną się także prace przy budowie estakady na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 7 z drogą wojwódzką nr 967 w Myślenicach. Roboty będą prowadzone w pasie między jezdniami i nie będą powodować utrudnień w ruchu poza obecnością na drodze pojazdów budowy. Estakada ma być w całości gotowa we wrześniu 2008 roku.

Przypomnijmy: wykonawcą inwestycji jest konsorcjum utworzone przez POLDiM SA z Tarnowa oraz Przedsiębiorstwo Robót Mostowych „MOSTY – ŁÓDŹ” SA. Wykonawca za 231.720.555,55 złotych w ciągu 730 dni zmodernizuje 30 km jednej jezdni „zakopianki” na odcinku Kraków – Myślenice. Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja jest finansowana w całości z Krajowego Funduszu Drogowego. Na realizację całości prac wykonawca ma 2 lata, czyli we wrześniu 2009 roku powinniśmy z Krakowa do Myślenic dojechać w pełni zmodernizowaną "zakopianką".

Zakres prac obejmie przebudowę drogi krajowej i wzmocnienie do 115 kN/oś na odcinku 30 km, przebudowę skrzyżowania w Myślenicach na dwupoziomowe (budowę estakady), przebudowę 5 obiektów mostowych, przebudowę 44 przepustów, budowę kładki dla pieszych w Mogilanach, zabezpieczenie 5 osuwisk, przebudowę łącznicy na węźle w Mogilanach, przebudowę łącznicy na węźle w Głogoczowie, remont przejścia podziemnego pod drogą krajową w Myślenicach, budowę ekranów akustycznych oraz przebudowę dróg zbiorczych.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I