I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
RUCH WAHADŁOWY NA ODCINKU JABŁONKA – CHYŻNE

(04.10.2007) W ramach modernizacji 35-kilometrowego odcinka drogi krajowej nr 7 od Rabki do Chyżnego, 4 października wykonawca rozpoczyna prace na 5-kilometrowym odcinku z Jabłonki do Chyżnego, które spowodują utrudnienia w ruchu. Rozpocznie się frezowanie nawierzchni, które będzie prowadzone połową jezdni. Ruch wahadłowy, sterowany ręcznie, będzie odbywać się drugą połową jezdni na odcinkach o maksymalnej długości 500 m. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h i zakaz wyprzedzania. Po sfrezowaniu starej nawierzchni, wykonawca przystąpi do układania nowej.

Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wartość kontraktu to 212.758.264,74 złotych brutto. Inwestycja jest finansowana w całości z Krajowego Funduszu Drogowego. Prace będą trwać 2 lata - do sierpnia 2009 roku. Wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum portugalsko – polskie utworzone przez firmy: Mota-Engil SA, Podhalańskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA z Nowego Targu oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych SA z Nowego Sącza.

Zakres robót obejmuje: wzmocnienie konstrukcji nawierzchni drogi, wymianę konstrukcji nawierzchni pobocza utwardzonego, przebudowę chodników i zatok autobusowych, oczyszczenie, remont i wymianę istniejących przepustów, wykonanie brakujących elementów odwodnienia, stabilizację osuwiska, przebudowę mostów, remont wiaduktu, wykonanie elementów bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowania pionowego i poziomego oraz przebudowę infrastruktury.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I