I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Strażacy walczą ze skutkami intensywnych opadów śniegu

(15.10.2009) Padający od kilku dni śnieg jest powodem gwałtownego wzrostu liczby interwencji Straży Pożarnej na terenie powiatu tatrzańskiego. Strażacy usuwają przede wszystkim połamane konary drzew wiszące nad chodnikami i ulicami, wzywani są także do wypadków drogowych, których przyczyna są trudne warunki na drogach.
Intensywne opady mokrego śniegu trwające już nieprzerwanie od wtorku spowodowały zagrożenia i znaczne utrudnienia na tym terenie. Utrudnienia związane są przede wszystkim z poruszaniem się zarówno samochodami jaki i pieszo. Natomiast zagrożenia powodują obciążone śniegiem i mokrymi liśćmi drzewa i krzewy, które niejednokrotnie wiszą nad chodnikami i jezdniami. Jednak mieszkańcy naszego powiatu oraz goście mogą czuć się bezpiecznie, gdyż wszelkie zagrożenia związane z tą sytuacją są usuwane na bieżąco. Na drogach pracują pługi, natomiast strażacy cały czas usuwają skutki ciągłych opadów mokrego śniegu - poinformował mł. kpt. Marek Szydło Rzecznik Prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.
Od wtorku do czwartku strażacy powiatu tatrzańskiego - zarówno zawodowi jaki i ochotnicy - interweniowali już prawie 200 razy usuwając połamane, wiszące niebezpiecznie i zagrażające ludziom oraz ich dobytkowi konary.
Pomimo naszych ciągłych działań istnieje jednak nadal prawdopodobieństwo doznania urazów w wyniku spadnięcia obciążonych śniegiem konarów. Dlatego prosimy mieszkańców, żeby w sytuacji, gdy nie jest to konieczne nie wychodzili z domów, a także w miarę możliwości strząsali śnieg z drzew i krzewów znajdujących się na ich posesji.  Właściciele budynków powinni także sukcesywnie usuwać z nich śnieg, sople i nawisy śnieżne. Gdy będzie istniała potrzeba interwencji jednostek Straży Pożarnej prosimy o kontakt pod numer 018 20 20 910 lub alarmowy 998  -  z takim apelem zwrócił się mł. kpt. Marek Szydło do mieszkańców powiatu.
W serwisie Watra foto-relacja z ataku zimy oraz działań Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.

Foto-relacja (zdjęcia Paweł Stanuch):


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I