I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Plebiscyt „Osobowość Ziem Górskich” rozstrzygnięty

(23.03.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "21 marca w Żywcu odbyła się uroczysta gala z okazji ogłoszenia wyników i wręczenia statuetek w plebiscycie „Osobowość Ziem Górskich” organizowanych przez Koalicję Marek Ziem Górskich. Ten prestiżowy tytuł otrzymał rektor Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu - prof. Stanisław Hodorowicz. Honorowymi Ambasadorami Ziem Górskich w tym roku zostały Justyna Kowalczyk i Arcyksiężna Maria Krystyna Habsburg.
Podczas gali zostały również ogłoszone pozostałe wyniki plebiscytu. Kapituła, w skład której wchodzą m.in. laureaci ubiegłorocznych edycji konkursu, podjęła następujące decyzje:
W kategorii Osobowość Ziem Górskich laureatem został prof. Stanisław Hodorowicz - rektor
Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.
W kategorii Dziennikarz Ziem Górskich laureatem został Mariusz Hujdus – zastępca redaktora naczelnego Super Nowej.
W kategorii Mały Przedsiębiorca Ziem Górskich laureatem została Jadwiga Dudys - właścicielka gospodarstwa agroturystycznego „Chlebowa Chata”.
W kategorii Średni przedsiębiorca Ziem Górskich laureatem został Kazimierz Gacek - producent źródlanej wody Kuracjusz Beskidzki.
W kategorii Samorządowiec Ziem Górskich laureatem został Antoni Szlagor - burmistrz Żywca.
Wśród przybyłych gości na galę byli m.in. posłowie do Parlamentu Europejskiego, parlamentarzyści, starostowie, burmistrzowie i wójtowie z Podhala i Żywiecczyzny. Do uczestników i organizatorów Uroczystej Gali list skierował Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski. Czytamy w nim m.in. „najkorzystniejsze warunki, choć stanowią ogromny atut regionów górskich, niewiele znaczyłyby bez kreatywności i zaangażowania mieszkańców na rzecz pomyślnego rozkwitu kulturalno-gospodarczego „małych ojczyzn”. Uroczystą galę, której sponsorem była Grupa Żywiec S.A. uświetnił zespół Audiofeels, laureaci programu telewizyjnego Mam Talent.
To już kolejna edycja konkursu na Osobowość Ziem Górskich. Propozycje osobowości zostały zgłoszone przez przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z Podhala i Żywiecczyzny, organizacje i stowarzyszenia działające na terenie Podhala i Żywiecczyzny oraz osoby fizyczne. Przypomijmy, że wśród nominowanych do nagrody był także dziennikarz i twórca portalu watra.pl - Maciej Stasiński. Jego kandydaturę zgłosiła Polonia amerykańska, którą podczas gali reprezentowała Maria Bachleda."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I