I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Podsumowanie I biegu wysokogórskiego im. Franciszka Marduły
Udany bieg – wysokie oceny

(01.10.2008) Wojciech Szatkowski: "I bieg im. Franciszka Marduły mamy za sobą. Teraz czas na oceny poziomu organizacyjnego zawodów i ogólne wrażenia zawodników.
Michał Zacharko (TG „Sokół” Zakopane): - Już przed startem wiedziałem, że jestem trochę na straconej pozycji. Choroba, z którą walczyłem przez dwa tygodnie, zrobiła swoje. W dniu zawodów miałem gorączkę, ale postanowiłem wystartować. W końcu u siebie, w swoim mieście trzeba walczyć. Miałem na trasie kilka kryzysów, ale jestem bardzo zadowolony z wyniku. Maciej Ziarko (TKN Tatra Team Zakopane), ski-alpinista, powiedział: - Bardzo się cieszę, że taki bieg górski został wreszcie zorganizowany w Zakopanem. Trasa biegu była bardzo logiczna, najbardziej logiczna z możliwych w tych warunkach, gdy na grani było tak wiele śniegu. W biegu bardzo liczyła się właściwa taktyka, trochę inna w bieganiu niż np. w ski-alpinizmie, dyscyplinie, którą uprawiam od lat. Czy miałem kryzysy? Tak, zwłaszcza na pierwszym podbiegu na szczyt Nosala, kiedy zesłabłem i wydawało mi się, że dobrze będzie jak zmieszczę się w czołowej dziesiątce najlepszych. Ale potem było już dużo lepiej, siły odzyskałem na podbiegu w Dolinie Jaworzynki. Potem z kolei podczas zbiegania Skupniowym Upłazem nadwyrężyłem kolano, ale i tak jestem bardzo zadowolony, gdyż jest to mój pierwszy start po 3 letniej przerwie. Klaudia Tasz (SN PTT 1907 Zakopane), zakopiańska ski-alpinistka: - Bardzo cieszy fakt, ze wreszcie taki bieg mamy w Tatrach Polskich, mam nadzieję, że zostanie utrzymana tradycja jego organizacji. Co do biegu to ja nie bardzo lubię zbieganie i miałam wtedy ataki kolki. To mój pierwszy tego typu start w biegach górskich, tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa. Pod względem organizacyjnym bardzo fajna impreza. To bieg dla ludzi z chartem ducha, moim zdaniem dużo trudniejszy niż zwykłe maratony biegowe, gdzie biegnie się po asfalcie.
Na mecie Stanisław Podzoba, 68 lat, najstarszy uczestnik biegu, tak skomentował bieg im. Franciszka Marduły: - Bieg był bardzo dobry - szkoda że trasa nie została poprowadzona przez Kasprowy Wierch. Przeszedłem ją dwa tygodnie temu w cztery godziny i bardzo dobrze się czułem. Najtrudniejszy moment na trasie był pod Halą Gąsienicową bo był tam rozrzedzony śnieg. Za tydzień w niedzielę wystartuję  w kolejnym biegu w Krakowie tzw. "Biegu trzech kopców" . Równie dobrze bieg ocenił 62 letni Maciej Mojżyszek, przewodnik tatrzański z Nowego Targu: - Ciężka trasa - strome podbiegi  i zbiegi, trasa momentami śliska, trzeba było uważać. Bardzo dobrze, że bieg został zorganizowany, bowiem w  Zakopanem - górskiej stolicy Polski nie było tego typu imprezy podczas gdy na Słowacji od dawna organizowane są biegi górskie, chociażby słynna  "Magistrala" - najstarszy tego typu bieg w Europie, organizowany od trzydziestu lat.  Mam nadzieję że ten bieg  im druha Franciszka Marduły będzie kontynuowany w latach następnych.
Pochlebne opinie i wysokie oceny biegu znalazły się także na stronie www.maratonypolskie.pl, najpoczytniejszej w Polsce witrynie internetowej o bieganiu. Izabela Cieluch (Kraków) napisała: - super bieg, brawa dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację biegu rozbrzmiewające na zakończeniu mówią same za siebie, doskonała atmosfera, wspaniały posiłek, trudna, wymagająca i najpiękniejsza w Polsce trasa, tak trzymać! Maciej Cichoń (Reda): - Wielkie brawa dla organizatorów, troskę o biegaczy widać było na każdym kroku, do tego jeszcze super trasa i piękne widoki, dziękuje za możliwość uczestnictwa w tej imprezie."

Ciekawa relacja z biegu: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=2&action=44&code=9034

Foto-relacja (zdjęcia Paweł Zelek):

Foto-relacja (zdjęcia Wojciech Szatkowski):Foto-relacja (zdjęcia Jan Jasuwienas):

26 września – złożenie kwiatów na grobie dh Franciszka Marduły


 

Biegacze

Kalatówki

Trasa biegu

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I