I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
XXI Memoriał Jana Strzeleckiego

(28.01.2009) Kluby Wysokogórskie w Krakowie i Warszawie zapraszają 7 marca na XXI  Memoriał Jana Strzeleckiego XVI “Klasyczne” Mistrzostwa Polski w Narciarstwie Wysokogórskim w Tatrach Zachodnich, w rejonie Doliny Kościeliskiej oraz Starorobociańskiej.

Program imprezy:

7 marca 2009 roku (sobota):

Godz. 9.00: Start zbiorowy w zespołach 2 osobowych z polanki po drugiej stronie potoku na Ornaku, koło schroniska na wys. 1100 m; podbieg na czas przez przeł. Iwaniacką (1439 m) aż na Ornak (szczyt 1867 m), skąd dalej już po prawie płaskiej grani Ornaku, w okolicę Siwej Przełęczy (1812 m), skąd:

1. Mniej ambitni zjeżdżają od razu po bramkach na czas do dol. Starej Roboty (ok.1400 m n.p.m.), dalej w dół doliny, do szlaku na Iwaniacką Przeł.(1100 m) skąd w górę na tą Przełęcz i z niej zjeżdżają, jak się da, do schroniska na Ornaku.

2. Grupa "sportowa" z Siwej Przełęczy zalicza jeszcze wyjście (ew. używając raków) przez Gaborową (Raczkową) Przeł. na Starorobociański Wierch (2176 m) i po powrocie na Przeł. Siwą, zjeżdża na czas po bramkach do dol. Starej Roboty i dalej jak w pkt. 1.

Po południu wspólny obiad, rozdanie nagród i inne atrakcje.

8 marca 2009 (niedziela):
Wycieczka w rejonie Czerwonych Wierchów

Lista startowa będzie zamknięta na 30 minut przed zbiorowym startem sprzed schroniska na Polanie Ornak. Do zawodów dopuszczona jest młodzież od lat 16 za pisemną zgodą rodziców. Warunkiem uczestnictwa jest członkostwo polskiego bądź zagranicznego klubu alpinistycznego, oraz wpłacenie 50 zł na osobę na pokrycie kosztów uroczystego zakończenia zawodów. Uwaga! Konieczność posiadania kasków ochronnych oraz „Piepsów” lub „Barrywoxów”; grupa „sportowa” dodatkowo winna mieć ze sobą raki!

Osoby nie posiadające kasków oraz wykrywaczy lawinowych proszone są o zgłoszenie tego wcześniej, postaramy się je zapewnić wszystkim uczestnikom (istnieje możliwość wypożyczenia „piepsów” na starcie w cenie 15 zł przez firmę „Tatra Trade”). Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenie uczestników w celu nie tylko rezerwacji miejsc w schronisku na Ornaku (ceny 40 zł/noc pokój dwuosobowy, 30 zł/noc pokoje wieloosobowe), ale i dla przygotowania odpowiedniej ilości obiadów na zakończenie.
Za organizatorów
kierownik zawodów: Marek Głogoczowski
e-mail: mglogo@poczta.fm; tel: 018 20 139 25; kom. 668 279 181

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I