I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Tour de Pologne w Zakopanem - 19 września

(15.09.2008) Anna Karpiel: "Tour de Pologne po 10 latach przerwy wraca do Zakopanego. Już w najbliższy piątek kolarze startujący w Krynicy Zdroju po pokonaniu ponad 200 km, w tym dwukrotnie „pętli tatrzańskiej” Bukowina – Stasikówka – Murzasichle – Wierch Poroniec – Bukowina, dotrą do Zakopanego. Po drodze mają do zdobycia kilka górskich premii. Ten etap wyścigu będzie trudny i zapowiada się bardzo widowiskowo. Udział zapowiedziała światowa czołówka kolarzy. Meta usytuowana zostanie pod Wielką Krokwią. Dzięki zamontowanej tam platformie telewizyjnej można będzie oglądać na żywo cały wyścig, a następnie kibicować zawodnikom na finiszu.
Dla Zakopanego Tour de Pologne jest wielkim sportowym wydarzeniem kończącego się sezonu letniego. Jest to zarówno wielkie wyzwanie logistyczne, jak i wspaniała promocja dla miasta. Zakopane szykuje się więc na różne sposoby. Na Równi Krupowej pojawi się w piątek wielki napis przypominający o 75 rocznicy uzyskania praw miejskich przez Zakopane, a prowadzącą do mety ulicę Piłsudskiego ozdobią uczniowie zakopiańskich szkół tworząc kolorowe rysunki na asfalcie. Będzie to na pewno ciekawy widok, który telewizja przekaże na całą Polskę dzięki kamerze umieszczonej na pokładzie helikoptera.
Niestety Tour de Pologne związany jest również  z pewnymi utrudnieniami w komunikacji samochodowej, a częściowo także pieszej na terenie Zakopanego i powiatu tatrzańskiego. Władze miasta i organizatorzy wyścigu apelują do mieszkańców o wyrozumiałość i pomoc, a zwłaszcza o usunięcie samochodów z chodników i poboczy na trasie wyścigu. W piątek najlepiej zrobić sobie dzień bez samochodu. Ok. godz. 15.00 Zakopane zostanie zamknięte dla ruchu samochodowego. Szczegółowe informacje podajemy poniżej."


 

 

TOUR DE POLOGNE – informacja o wyścigu:

65. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne odbędzie się w dniach 14-20 września 2008 roku. Wyścig rozpocznie się w Warszawie, po sześciu etapach dotrze w piątek 19 września do Zakopanego, by w dniu następnym zakończyć się ostatnim etapem z Rabki Zdroju do Krakowa.
Wyścig dotrze na Podhale po 10 latach przerwy – przez minione lata jego organizatorzy wybierali inne polskie góry na najtrudniejsze etapy wyścigu. Tegoroczny Tour jest dla naszego regionu wielką szansą na promocję nie tylko Zakopanego, ale również całego Powiatu Tatrzańskiego z jego Gminami, transmitowany jest bowiem przez wielu mediów, w szczególności telewizje polskie i europejskie.
Tegoroczny Tour de Pologne to w sumie 1258,6 km zmagań i wspaniałego widowiska, na trasie którego odbędzie się 17 Premii Lotnych, 16 Premii Górskich i 4 Premie Specjalne.
Poza 18 ekipami z najwyższej kolarskiej ligi UCI Pro Tour w wyścigu weźmie też udział Kolarska Reprezentacja Polski.
Etap, którego metę będziemy gościć w Zakopanem będzie miał 201,7 km długości i będzie najtrudniejszym etapem całego wyścigu. O jego trudności decydować będzie nie tyle długość trasy, co jej górski charakter pełen stromych podjazdów, szybkich zjazdów i wąskich zakrętów, w szczególności na „pętli tatrzańskiej” Bukowina – Stasikówka – Murzasichle – Wierch Poroniec – Bukowina, którą kolarze pokonają dwukrotnie.
strona wyścigu: http://www.tourdepologne.pl/

Czesław Lang na temat 65. Tour de Pologne:

Tour de Pologne obchodzi w tym roku potrójny Jubileusz, 80 lat temu po raz pierwszy kolarze wyruszyli na trasę narodowego Tour de Pologne, w tym roku wyścig odbędzie się po raz 65., a piętnaście lat mija, odkąd Lang Team kieruje ściganiem się po polskich szosach. Co roku Lang Team stara się przygotować dla wszystkich jak najbardziej udane widowisko, zarówno pod względem sportowym, organizacyjnym, ale także leży nam na sercu promocja Polski, naszych najpiękniejszych regionów. Tour de Pologne, określany jako największe logistyczne wydarzenie w polskim sporcie, od czterech lat jest w gronie najbardziej prestiżowych imprez kolarskich na świecie - UCI Pro Tour. To zobowiązuje. Trasa 65. Tour de Pologne zapowiada się bardzo ciekawie, na starcie staną najlepsze ekipy na świecie z Reprezentacją Polski, mamy wspaniałych sponsorów, przepiękną scenografię, profesjonalną relację w TVP. Pozostaje mi zatem zaprosić wszystkich na trasę lub przed ekrany telewizorów.
Zapraszam!
Czesław Lang

TOUR DE POLOGNE - informacja o utrudnieniach w komunikacji drogowej:

Biuro Promocji Zakopanego, współorganizator zakończenia VI etapu wyścigu Tour de Pologne, informuje, że wyścig ten, jedno z najważniejszych sportowych wydarzeń w Polsce, powróci w piątek 19 września na Podhale, po kilku latach przerwy. Z jego obecnością w naszym regionie, oprócz wielkiej szansy na pokazanie kibicom w całej Polsce i Europie jego piękna, wiązać będą się niestety również utrudnienia w ruchu drogowym.
Wyścig wjedzie na teren powiatu tatrzańskiego w Rzepiskach, około godziny 14:00. W związku z tym droga z Jurgowa w górę w kierunku Rzepisk zamknięta będzie od godziny 12:45.
Przejazd przez Jurgów w stronę Słowacji i z powrotem odbywał się będzie drogą przez wieś równoległą do drogi krajowej, bez większych utrudnień, wyłączywszy czas przejazdu kolarzy, planowany na godzinę 14:30-14:45. Przejście Jurgów – Podspady powinno być dla kierowców w dniu wyścigu podstawowym sposobem dostania się na Słowację ze względu na bardzo duże utrudnienia w dojeździe do Łysej Polany, zarówno drogą Oswalda Balzera jak i przez Bukowinę.
Z Jurgowa kolarze pojadą w górę przez Brzegi – zamknięcie tej drogi w Jurgowie o godz. 13:50.
Następnie trasa „pętli tatrzańskiej” wiedzie przez Bukowinę, Stasikówkę, Murzasichle i Wierch Poroniec z powrotem do Bukowiny. Pętlę tą kolarze pokonają dwukrotnie i dopiero za trzecim razem w Brzezinach skręcą na Zakopane, docierając tam przez Cyrhlę i Jaszczurówkę.
Trasa pętli będzie zamknięta dla ruchu w następujących miejscach i godzinach:
Poronin przy remizie OSP – 13:30
rondo Klin w kierunku Łysej Polany – 14:10
Wierch Poroniec w kierunku Bukowiny Tatrzańskiej – 14:10
Brzeziny w kierunku Łysej Polany – 13:30
Brzeziny w kierunku Murzasichla – 14:00
Trasa pętli będzie otwierana po przejeździe ostatniego pojazdu wyścigu – ostatni przejazd przez Murzasichle powinien zakończyć się około godz. 16:30
Proponowany objazd z Zakopanego do Bukowiny i z powrotem:
dla aut osobowych – przez Biały Dunajec i Gliczarów
dla aut ciężarowych i osobowych – przez Nowy Targ

Trasa wyścigu w Zakopanem przebiegać będzie od Jaszczurówki (około godz. 16:00) przez Rondo Kuźnickie, ulice Chałubińskiego i Sienkiewicza, ulicę Kościuszki koło Urzędu Miasta, a następnie w górę Alejami 3 Maja, w prawo w ulicę Tetmajera, po czym w lewo w ul. Piłsudskiego do mety pod Wielką Krokwią.
Ulice powyższe będą całkowicie zamknięte w czasie wyścigu, w centrum miasta począwszy od godz. 15:30. Przejazd w poprzek trasy wyścigu będzie możliwy za zgodą policjantów w następujących miejscach:
skrzyż. Balzera – dr. do Olczy – przejazd do Kuźnic i z powrotem
skrzyż. Chałubińskiego – Zamoyskiego – przejazd z centrum na Olczę i z powrotem
skrzyż. Chałubińskiego – Jagiellońska – wyłącznie wyjazd z ul. Tetmajera w ul. Jagiellońską
skrzyż. Kościuszki – Aleje – wyłącznie wyjazd z ul. Kościuszki w ul. Aleje
skrzyż. Tetmajera – Piłsudskiego – wyjazd wyłącznie z ul. Piłsudskiego w ul. Tetmajera
skrzyż. Piłsudskiego – Makuszyńskiego – przejazd z objazdu ul. Nowotarskiej na ul. Zamoyskiego w kierunku Olczy i wyjazdu z Zakopanego przez Ustup, i odwrotnie wyjazd z centrum miasta w kierunku ul. Grunwaldzkiej i Krzeptówki, wyjazd na Chochołów.

Miejsca, w których w dniu 15.09.2008 r. zostaną ustawione znaki zakazu zatrzymywania się oraz informacja o odholowaniu pozostawionego pojazdu, z informacją, że znak obowiązuje w dniu 19.09.2008 r.:
- Cyrhla – za skrzyż. na Hrube
- ul. Balzera
- ul. Dr. na Bystre
- ul. Chałubińskiego
- ul. Sienkiewicza
- Aleje 3-go Maja
- Tetmajera
- Piłsudskiego

W dniu wyścigu od godz. 6:30 wyłączone z ruchu zostaną: ul. Piłsudskiego od ul. Sabały do ul. Br. Czecha, ul. Br. Czecha na odcinku od ul. Piłsudskiego do Ronda J.P.II oraz ul. Żeromskiego od ul. Sabały do ul. Br. Czecha.

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I