Udana aukcja
Młodzież i kolekcjonerzy pomagają dzieciom ze Stryja.

Anna Karpiel: "Aukcja zorganizowana w sobotę podczas Wielkich Targów Staroci przez zakopiańską młodzież zakończyła się sukcesem. Na pomoc dzieciom ze Stryja na Ukrainie udało się zebrać prawie 2 tysiące złotych.
Tym razem w akcję włączył się Tatrzański Klub Kolekcjonerów. Uczestnicy targów na aukcję, która poprowadził burmistrz Jerzy Zacharko, przekazali kilkadziesiąt obrazów, bibelotów i przedmiotów codziennego użytku, pod młotek poszły również dzieła przekazane przez dzieci z TCKiS "Jutrzenka" oraz zakopiańskich artystów Krzysztofa Jędrzejowskiego i Zenona Remiego. Licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, włączyli się w nią nie tylko sami wystawcy i odwiedzający targi, ale również przypadkowi przechodnie. Dobrą zabawę udało się połączyć ze szczytnym celem. Całkowity dochód z aukcji zakopiańscy harcerze i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeznaczą dla powstającego w zaprzyjaźnionej z Zakopanem miejscowości Stryj na Ukrainie przedszkola i sierocińca prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i zaangażowanie się w naszą akcję wszystkim, którzy przekazali przedmioty i wszystkim licytującym. Szczególnie chcielibyśmy podziękować panu Stanisławowi Kojerowi, prezesowi Tatrzańskiego Klubu Kolekcjonerów oraz burmistrzowi, który tak wspaniale poprowadził licytację. Zebraliśmy dokładnie 1.979,00 złotych. Poprzednie akcje też przyniosły trochę pieniędzy, w sumie mamy już prawie 3,5 tysiąca złotych. – tak akcję „Zakopane dzieciom ze Stryja” podsumowują organizatorzy. Chcą jednak nadal szukać sponsorów i zbierać pieniądze, aby do Stryja zawieść ich jak najwięcej. Jeszcze do końca sierpnia otwarte będzie specjalne konto akcji uruchomione przez ZHR: Bank PKO BP 09 1020 3466 0000 9602 0043 1155".

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel):

(Strona główna akcji)