I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +


 

(07.04.2009) W Zakopanem w dniach 28-31 maja 2009 roku odbędzie się IV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was...” pod Honorowym Patronatem Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza i Ks. Dziekana Stanisława Olszówki. Festiwal jest świętem młodości i kultury organizowanym z okazji Dni Zakopanego, które powstały dla upamiętnienia niezapomnianej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Zakopanem i pod Tatrami w czerwcu 1997 roku. Festiwal ma charakter spotkania, wspólnego przeżywania duchowego wymiaru życia człowieka poprzez Liturgię, modlitwę i przenikanie się pomysłów i doświadczeń w pracy artystycznej. Obejmuje takie dziedziny jak muzyka, plastyka, teatr i literatura. W przesłuchaniach konkursowych, warsztatach artystycznych, wystawach plastycznych, spotkaniach z poezją oraz koncertach uczestniczą młodzi ludzie z całej Polski. Wydarzenia te maja także liczną zakopiańską publiczność. 
Organizatorem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego, Miejskiej Galerii Sztuki im. Władysława hr. Zamoyskiego i Biura Promocji Zakopanego.
Wydział Kultury i Popularyzacji Zakopanego Urzędu Miasta Zakopane czeka na zgłoszenia uczestników oraz prace i materiały konkursowe. 24 kwietnia zakończy się pierwszy, eliminacyjny etap festiwalu, który wyłoni jego uczestników.
Podhalański Serwis Informacyjny WATRA jest patronem medialnym Festiwalu.

MATERIAŁY DO ŚCIĄGNIĘCIA:

Regulamin Festiwalu Tworczosci Chrzescijanskiej.doc

PIOSENKA.doc

PLASTYKA.doc

TEATR.doc

LITERATURA.doc

formularz zgloszeniowy.doc

plakat.pdf

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I