I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
XLI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich

(17.08.2009) Zakopane jak co roku zaprasza na wielkie święto folkloru - XLI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich, który rozpocznie się 21 sierpnia. Na Festiwalu zaprezentują się zespoły folklorystyczne z górskich regionów Słowacji, Macedonii, Hiszpanii, Włoch, Francji, Nepalu, Norwegii, Gruzji, Rumunii, Węgier, Bułgarii, Serbii, Turcji, Indonezji i oczywiście Polski.
Jury tegorocznego Festiwalu Folkloru Górali Polskich, który odbył się w ramach Tygodnia Kultury Beskidzkiej, wybrało następujące zespoły, które będą reprezentowały Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich Zakopane 2009:
„KYCZERA” Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca z Legnicy,
„MSZALNICA” Zespół Regionalny z Mszalnicy,
„ISTEBNA” Zespół Regionalny z Istebnej.
Czwartym zespołem, który stanie w konkursowe szranki z 13 zespołami zagranicznymi jest Gminny Góralski Zespół WATRA z Czarnego Dunajca wskazany wspólnie przez Jury Festiwalu Folkloru Górali Polskich i przedstawicieli Organizatora MFFZG Zakopane 2009.

Zaproszenie na festiwal:

 

This text will be replaced

Już 20 sierpnia organizatorzy zapraszają na wyjątkowy koncert „Na folkową nutę”, podczas którego zagrają wspólnie Twinkle Brothers i Trebunie Tutki. Natomiast w sobotę 22 sierpnia, jeszcze przed rozpoczęciem zmagań konkursowych, zespoły uczestniczące w tegorocznym Festiwalu wyjdą na ulice Zakopanego i będą występować w różnych częściach miasta. Z pewnością atrakcją tegorocznego Festiwalu będą występy zespołów z Nepalu i Indonezji oraz zespołu z Gruzji, który co roku wzbudza ogromny entuzjazm publiczności. W ramach imprez towarzyszących podczas festiwalu 25 sierpnia odbędzie się premiera opery góralskiej „Naski świat”.

ProgramMFFZG09.doc
 

źródło: Biuro Prasowe MFFZG

 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I