I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Otuleni słońcem, błądzący wśród cieni i mgieł,
o potomkach Inków z peruwiańskich Andów

(17.08.2009) Galeria Sztuki w „Willi Orla” serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Weroniki Marii Czapli "Otuleni słońcem, błądzący wśród cieni i mgieł, o potomkach Inków z peruwiańskich Andów" w poniedziałek 24 sierpnia 2009 r. o godz. 19.00.
Otwarcie wystawy będzie połączone z prezentacją i rozmową "o ideach zawartych w dokumencie Milenijnym Narodów Zjednoczonych, w tym o dążeniach do wyeliminowania biedy w rozwijających się krajach oraz o poczuciu odpowiedzialności za zawarte w nim cele m.in. zapewnieniu w nowym stuleciu równego dostępu do edukacji dla dzieci na całym świecie".

Galeria Sztuki w “Willi Orla” ul. Kościeliska 50, Zakopane, tel. 018 20 126 97,
www.orla.com.pl, willa@orla.com.pl

Na wystawie będą prezentowane wyjątkowe w klimacie zdjęcia autorstwa Weroniki Marii Czapli, wykonane w okresie od maja do lipca 2009 w Peru, u podnóża andyjskiego pasma La Cordillera Huayhuash w okolicy Chiquian i Roca w trakcie realizacji projektu Students for International Development of Toronto. Jest to inicjatywa studencka opierająca się na ideałach zawartych w dokumencie Milenijnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, w którym określone są cele na nowe stulecie m.in. dążenie do wyeliminowania biedy w krajach rozwijających się i równego dostępu do edukacji dla dzieci na całym świecie.

Autorka zdjęć Weronika Maria Czapla tak mówi o sobie:„Urodziłam się i wychowałam w Krakowie. Odziedziczyłam krew góralską i ormiańską, choć dzisiaj czuje się przede wszystkim Europejką." W 2007 stypendystka Uniwersytetu w Toronto, obecnie studentka trzeciego roku interdyscyplinarnych nauk o Azji Dalekiego Wschodu i politologii. Pracuje w zarządzie studenckiego oddziału humanitarnej organizacji OXFAM i dla grupy wspierającej Etiopskich wytwórców; jest także częścią inicjatywy na rzecz rozwoju międzynarodowego [Students for International Development], w ramach której uczestniczyłam w planowaniu i implementacji projektu pomocy andyjskiej społeczności w Peru w lecie 2009 – czas ten spędziła jako wolontariuszka w szkole, w międzyczasie dokonując fotograficznego zapisu wydarzeń. Fotografuje z zamiłowanie do utrwalania ludzkiej emocji.

Organizowana przez Galerię Sztuki w Willi Orla wystawa jest imprezą towarzyszącą XLI Międzynarodowemu Festiwalowi Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem.

Wystawa czynna od 24 sierpnia do 24 września 2009 r.

Deklaracja_Milenijna Narodow Zjednoczonych.doc
 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I