I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I
Puchar Świata w skokach narciarskich 2002/2003. Redaguje Wojciech Szatkowski.
 

(01.12.2002) Mroźna inauguracja skoków w Kuusamo. Trzaskający, bo niemal trzydziestostopniowy mróz przywitał czołówkę skoczków świata na skoczni "Ruka" w fińskim Kuusamo. Na niej właśnie, w dniach 29 i 30 listopada odbyły się dwa konkursy inaugurujące Puchar Świata FIS w skokach narciarskich na sezon 2002/2003. (więcej...)

(15.12.2002) Norweska ofensywa w Trondheim. Dwa konkursy, rozegrane 7 i 8 grudnia na skoczni "Granasen" w norweskim Trondheim pokazały, jak wielką pracę wykonał ze swoimi podopiecznymi w okresie letnim nowy trener Norwegów Mika Kojonkoski. Wypada tylko przyklasnąć i stwierdzić, że jest to obecnie zdecydowanie najlepszy trener skoków na świecie. (więcej...)

(24.12.2002) Austriacy zdominowali podium. Kolejne zawody Pucharu Świata odbyły się 14 i 15 grudnia br. na skoczni w Neustadt. Najlepszy skoczkiem dwudniowego konkursu był skoczek austriacki Martin Hoellwarth. Odniósł on dwa spektakularne zwycięstwa na skoczni Hochfirstschanze. (więcej...)

(24.12.2002) We mgle i deszczu. Na skoczni "Titlis" w Engelbergu podczas sobotnich i niedzielnych konkursów panowała momentami gęsta mgła i padał rzęsisty deszcz. Mimo tych nieprzychylnych warunków zwycięzcami konkursów byli Ahonen i Hannawald. Adam Małysz był 15 i 4. (więcej...)

(03.01.2003) Hanni najlepszy. W niedzielę 29 grudnia rozpoczął się 51. Turniej Czterech Skoczni. Na "Schattenbergschanze" najlepszy okazał się skaczący fenomenalnie daleko i pięknie technicznie Sven Hannawald, który odniósł swoje 14 zwycięstwo w karierze. Polski skoczek Adam Małysz zajął 13 pozycję. (więcej...)

(13.01.2003) Dobry skok Małysza w Nowy 2003 Rok. Drugi z konkursów 51. Turnieju Czterech Skoczni odbył się na skoczni olimpijskiej w Garmisch-Partenkirchen. Adam Małysz skakał tego dnia świetnie. W pierwszym skoku osiągnął 121 m, a w drugim 123,5 m, oddając na "Olimpiaschanze" dwa równe i dobre skoki. Dały mu one drugie miejsce, ex aequo z austriackim skoczkiem "Andim" Goldbergerem. (więcej...)

(27.01.2003) Wielkie święto narciarstwa w Zakopanem!!! Co by nie powiedzieć o zakopiańskim pucharze, czy komuś się podobał czy nie, to dla mnie były to najładniejsze zawody w skokach narciarskich, jakie widziałem w tym sezonie. Nie piszę tak dlatego, że jestem zakopiańczykiem, lecz z powodów, które, przynajmniej mam taką nadzieję, pozwolą Państwu, a zwłaszcza tym, którzy nie byli pod Krokwią, na przekonanie iż zakopiański puchar był wyjątkowy i piękny. Jest ich bowiem kilka. (więcej...)

(10.03.2003) Adam Małysz mistrzem świata! Złoto Małysza na dużej skoczni w Val di Fiemme. Nie wygrał w tym sezonie ani jednego konkursu, a jednak wygrał to co najważniejsze - złoty medal Mistrzostw Świata na skoczni K 120! Adam Małysz został wczoraj mistrzem świata w skokach narciarskich na skoczni K 120 we włoskim Val Di Fiemme. Po konkursie tłum kilkuset kibiców z Polski wiwatował na cześć polskiego superskoczka wznosząc okrzyki: dziękujemy! dziękujemy! Dołączamy się oczywiście do tych życzeń, dziękując Adamowi Małyszowi za wspaniały prezent. (więcej...)

(10.03.2003) Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich 1920 - 2003. Bujak, Czech, Marusarz, Wieczorek, Tajner, Przybyła, Witke, Fortuna, Bobak, Fijas, Małysz - jakże wielu miały bohaterów Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Zaczynali oni swoje kariery na Krokwi, lub skoczni w Malince, po to by je następnie kontynuować i iść dalej w świat. Najlepszym udało się zdobyć medale Mistrzostw Świata a Fortunie i Małyszowi medale olimpijskie. Mistrzostwa Polski wymagają szerokiego opracowania, a ponieważ dotąd takie opracowanie nie powstało zadałem sobie trud, by pokazać historię tych zawodów, najważniejszych w naszym kraju. (więcej...)

(22.03.2003) Małysz najlepszy na skoczni "królewskiej"! No cóż, po raz trzeci z rzędu mgła sparaliżowała, albo przynajmniej próbowała, skoki na skoczni "królewskiej". Tak samo było podczas marcowych zawodów w 2001 i 2002 r. W skokach, po anulowaniu drugiej serii, zwyciężył zdecydowanie polski skoczek, Adam Małysz. Zawody zaszczycił swą obecnością król Norwegii Harald V z żoną Sonią. (więcej...)

(24.03.2003) Adam Małysz zdobył po raz trzeci kryształową kulę dla najlepszego zawodnika Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ostatnim zawodom zorganizowanym w Słowenii, podobnie jak przed rokiem przyglądali się Wojciech Szatkowski, Rafał Gucia i Krzysztof Głąbowicz, tych dwóch ostatnich pamiętamy z znakomitego spikerskiego prowadzenia zakopiańskiej edycji zawodów na Wielkiej Krokwi. Tuż po przyjeździe do Polski "silnej grupy pod wezwaniem..." Wojciech Szatkowski pojawił się w Radiu Alex, by opowiedzieć o wrażeniach z zawodów:
Rozmawiała Sabina Palka. Niebawem w serwisie Watra obszerna relacja z Planicy z fotografiami. (więcej...)

(30.03.2003) "Tutaj lata nasz mistrz świata" - tak na planickiej "Velikance" był witany nasz skoczek Adam Małysz. Dokonał on na skoczni "mamuciej" w Planicy nie lada wyczynu. Przypieczętował swoje zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i w niedzielę 24 marca już po raz trzeci z rzędu odebrał Kryształową Kulę. Wcześniej nie udało się to żadnemu ze skoczków. (więcej...)

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I