Wydarzenia

(04.10.2006) Akcja „Zakopane dzieciom ze Stryja” zorganizowana przez zakopiańską młodzież zakończyła się sukcesem. Od czerwca harcerze wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży podejmowali różne inicjatywy, organizowali zbiórki, loterie i aukcje. Chcieli w ten sposób pomóc dzieciom z zaprzyjaźnionego z Zakopanem ukraińskiego miasta Stryj. Powstające tam Centrum Dydaktyczno – Wychowawcze dla Dzieci i Sierot prowadzone przez zgromadzenie sióstr św. Józefa otrzymało dokładnie 9.657,18 zł oraz artykuły szkolne i zabawki. Dary wręczyła zakopiańska delegacja goszcząca 30 września na otwarciu Centrum. W ich zbiórkę włączyło się wiele zakopiańskich firm i instytucji: Podhalański Serwis Informacyjny Watra jako patron medialny, Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu „Jutrzenka”, Tatrzański Klub Kolekcjonerów, Biuro Promocji Zakopanego i Miejska Biblioteka publiczna, jako partnerzy akcji oraz sponsorzy – Bank BPH SA, Fortis Bank Polska, PSS „Społem” Zakopane, Klub im. W. Zamoyskiego, spółka SEWIK, Cukiernia Samanta oraz wiele osób prywatnych. Honorowym patronatem akcję objął Burmistrz Zakopanego. (więcej...)

(06.09.2006) Anna Karpiel: "Zakopiańscy harcerze wspólnie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży nadal kontynuują akcję mającą wspomóc najmłodszych mieszkańców miasta Stryj na Ukrainie. Przypomnijmy, że przeprowadzili już zbiórkę przyborów szkolnych i artykułów papierniczych w zakopiańskich szkołach, zorganizowali loterię i licytację dzieł sztuki oraz staroci. Do akcji młodzieży przyłączyły się różne zakopiańskie instytucje, a także kolejni sponsorzy. Fortis Bank Polska Oddział w Zakopanem przekazał ostatnio 1.000 zł. Wcześniej dzieci ze Stryja wsparła Spółka SEWIK oraz Cukiernia Samanta. Zbiórkę pieniędzy prowadzi także Miejska Biblioteka Publiczna. Do tej pory na koncie akcji udało się zgromadzić 4.404,00 zł.
Pomoc przeznaczona jest dla powstającego w Stryju przedszkola i sierocińca prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa. Nad akcją honorowy patronat objął burmistrz Zakopanego, które jest miastem partnerskim Stryja.
Otwarcie nowego obiektu zostało przełożone na koniec września. Zostało więc jeszcze trochę czasu na zbiórkę pieniędzy, które pomogą wyposażyć przedszkole i sierociniec. Nadal działa też specjalne konto, na które można wpłacać darowizny wspierające akcję: Obwód Tatrzański ZHR, 34-500 Zakopane, ul. Słoneczna 3, Bank PKO BP 09 1020 3466 0000 9602 0043 1155 z dopiskiem „Zakopane dzieciom ze Stryja.”

(16.08.2006) Anna Karpiel: "Aukcja zorganizowana w sobotę podczas Wielkich Targów Staroci przez zakopiańską młodzież zakończyła się sukcesem. Na pomoc dzieciom ze Stryja na Ukrainie udało się zebrać prawie 2 tysiące złotych.
Tym razem w akcję włączył się Tatrzański Klub Kolekcjonerów. Uczestnicy targów na aukcję, która poprowadził burmistrz Jerzy Zacharko, przekazali kilkadziesiąt obrazów, bibelotów i przedmiotów codziennego użytku, pod młotek poszły również dzieła przekazane przez dzieci z TCKiS "Jutrzenka" oraz zakopiańskich artystów Krzysztofa Jędrzejowskiego i Zenona Remiego. Licytacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, włączyli się w nią nie tylko sami wystawcy i odwiedzający targi, ale również przypadkowi przechodnie. Dobrą zabawę udało się połączyć ze szczytnym celem. Całkowity dochód z aukcji zakopiańscy harcerze i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przeznaczą dla powstającego w zaprzyjaźnionej z Zakopanem miejscowości Stryj na Ukrainie przedszkola i sierocińca prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa.
Jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i zaangażowanie się w naszą akcję wszystkim, którzy przekazali przedmioty i wszystkim licytującym. Szczególnie chcielibyśmy podziękować panu Stanisławowi Kojerowi, prezesowi Tatrzańskiego Klubu Kolekcjonerów oraz burmistrzowi, który tak wspaniale poprowadził licytację. Zebraliśmy dokładnie 1.979,00 złotych. Poprzednie akcje też przyniosły trochę pieniędzy, w sumie mamy już prawie 3,5 tysiąca złotych. – tak akcję „Zakopane dzieciom ze Stryja” podsumowują organizatorzy. Chcą jednak nadal szukać sponsorów i zbierać pieniądze, aby do Stryja zawieść ich jak najwięcej. Jeszcze do końca sierpnia otwarte będzie specjalne konto akcji uruchomione przez ZHR: Bank PKO BP 09 1020 3466 0000 9602 0043 1155". (więcej...)

(25.06.2006) W środę w Szkole Podstawowej nr 7 na Cyrhli odbyła się zbiórka artykułów szkolnych w ramach akcji „Zakopane dzieciom ze Stryja”. Celem akcji jest pomoc dla powstającego w miejscowości Stryj na Ukrainie przedszkola i domu dziecka prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa. (więcej...)

 

(23.06.2006) W zakopiańskich szkołach przeprowadzono zbiórkę materiałów papierniczych i biurowych dla powstającego w miejscowości Stryj na Ukrainie przedszkola i sierocińca prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Świętego Józefa. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Jana Kasprowicza w Zakopanem podarowały naszym rodakom to, co każdy uczeń powinien. (więcej...)