I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I

(30.12.2003) Tradycją minionych lat w wieczór sylwestrowy w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach - Apel Maryjny o godzinie 21 rozpocznie modlitewne czuwanie do 23.30. O północy rozpocznie się Maryjna Pasterka na rozpoczęcie Nowego Roku. Do wspólnej noworocznej modlitwy zapraszają księża Pallotyni z Krzeptówek.

Od ponad 20 lat do Watykanu w czasie Adwentu, przed Świętami Bożego Narodzenia przyjeżdżają górale z Zakopanego i Podhala, by złożyć Ojcu Świętemu życzenia i przywieźć choinki z tatrzańskich lasów. W roku jubileuszowym do Rzymu wyruszyła jedna z największych pielgrzymek w historii Podhala. W sumie w drogę udało się pięć autokarów z grupami; z zakopiańskiego Urzędu Miasta pod przewodnictwem burmistrza Piotra Bąka, z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach na czele z kustoszem ks. Mirosławem Drozdkiem. Był także autokar i grupa, której przewodził były burmistrz Zakopanego Adam Bachleda Curuś. I jeszcze autobus z parafii Świętej Rodziny z Dziekanem Dekanatu Zakopiańskiego ks. Prałatem Stanisławem Olszówką - a w ostatnim momencie tuż przed prywatną audiencją do Watykanu dojechał autokar z zespołem im. Bartusia Obrochty i kierowniczką Zosią Majerczyk Owczarek... (więcej...)

(12.10.2003) Przebywający od kilku dni w Zakopanem Prezydent Ryszard Kaczorowski w środę wieczorem uczestniczył we Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W Sanktuarium modlono się m.in. w intencji ś. p. Władysława hr. Zamoyskiego. W nabożeństwie uczestniczyły władze miasta z burmistrzem Piotrem Bąkiem na czele. Byli także radni zakopiańscy zrzeszeni w Klubie im. hr. Zamoyskiego. Po Mszy Świętej w sali przy Sanktuarium odbyło się spotkanie z Prezydentem Kaczorowskim zorganizowane przez burmistrza Piotra Bąka i kustosza ks. Mirosława Drozdka. (więcej...)

(16.10.2003) Na ulice Zakopanego w czwartek przed godziną 18 - a więc w momencie, gdy przed 25-laty Kardynał Karol Wojtyła wybrany został na Stolicę Piotrową - wyruszyła banderia konna. W ten sposób górale uczcili Wielki Jubileusz. Większość z jeźdźców trzymała w ręku biało-czerwone narodowe flagi. Parada konna spod Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach przeszła na Krupówki a stamtąd do kościoła Świętego Krzyża przy ul. Zamoyskiego. (więcej...)

(16.10.2003) Konkursu wiedzy o Papieżu Janie Pawle II rozstrzygnięty. Pierwsze dwie równorzędne nagrody i wyjazd do Watykanu na pielgrzymkę z choinką dla Ojca Świętego w grudniu b.r. zdobyły Kinga Walczak i Ania Wyszyńska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem. Grażyna Ustupska również z Zakopiańskiej "dwójki" wywalczyła drugie miejsce. Trzeciego nie przyznano. Wśród gimnazialistów pierwszej nagrody nie było. Drugą zdobył Kamil Mastalski z Gimnazium przy Liceum Ogólnokształcącym w Zakopanem. Natomiast spośród uczniów szkół średnich największą wiedzą wykazała się Elżbieta Gąsienuica z zakopiańskiego Ogólniaka. Drugie miejsce i nagrody rzeczowe otrzymał Paweł Zapotoczny. Trzecie miejsce w tej kategorii wywalczył Michał Ulman z L.O. (więcej...)

(15.10.2003) 236 autorów brało udział w konkursie poetyckim dedykowanym Ojcu Świętemu w 25 rocznicę pontyfikatu. Jury łącznie oceniło 550 utworów. Konkurs zorganizowały władze miasta Zakopanego i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Mówi Joanna Staszak z wydziału kultury UM Zakopane... (więcej...)

 

W środę 15 października, w wigilię wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, w Ambasadzie Polskiej przy Watykanie wernisaż wystawy obrazów pt. "W drodze..." - dedykowanej Ojcu Świętemu w 25-rocznicę jego Wielkiego Pontyfikatu. Autorką obrazów jest malarka Ewa Dyakowska Berbeka. Tematem kolaży jest Papież i jego całkowite zawierzenie Matce Bożej. Nie brak w nich również motywów górskich - tak bliskich Ojcu Świętemu. Mówi pracownik Ambasady Anna Kurdziel:
Dodajmy, że część obrazów powstała na zamówienie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

(12.10.2003) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w niedzielę odbyły się uroczystości z okazji 25 lat Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas Mszy Świętej przypomniano słowa Papieża, które wygłosił w czasie pobytu w Zakopanem i konsekracji kościoła na Krzeptówkach. Na uroczystości do Sanktuarium przybyło wielu wiernych z całej Polski i zagranicy. Oprawę muzyczną obchodów stanowił Akademicki Chór „Organum" z Krakowa, góralska kapela sanktuaryjna oraz chór Sursum Corda. Tuż przed zakończeniem Mszy Świętej do wiernych zgromadzonych w kościele kilka słów skierował burmistrz Zakopanego Piotr Bąk... (więcej...)

 

(11.10.2003) Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, w przeddzień uroczystości z okazji 25 Pontyfikatu Papieża Jana Pawła II. (więcej...)

 

 

25 lat Pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II. 16 października:
- od godz. 6.00 - 18.00 - Wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej - nieustanny różaniec. O godzinie 16 finał Konkursu o Papieżu Janie Pawle II.
- godz. 17.15. - Z Sanktuarium wyrusza „banderia konna" - ulicami Miasta Zakopanego
- godz. 18.30 - Różaniec
- godz. 19.30 - Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. koncert dedykowany Ojcu Świętemu w wykonaniu Akademickiego Chóru „Cantata" z Krakowa.
- godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i procesja fatimska „czuwanie" do 23.30.
- godz. 24.00 - Pasterka Maryjna, Te Deum.

(07.10.2003) Trwa czas obchodów jubileuszu 25-lecia Pontyfikatu Jana Pawła II. W niedzielę zakopiańskie uroczystości skupione będą przede wszystkim w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Mówi Kustosz Sanktuarium Ks. Mirosław Drozdek:

(06.10.2003) W tygodniku katolickim "Niedziela" z 12 października 2003 ukazały się artykuły poświęcone Zakopanemu oraz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Pierwszy z nich jest zapisem rozmowy z burmistrzem Piotrem Bakiem, która przeprowadził ks. inf. Ireneusz Skubiś. Autorem drugiej publikacji pt. "Papież omadlany różańcem" jest Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach ks. Mirosław Drozdek. (więcej...)

(03.10.2003) W zakopiańskim Urzędzie Miasta odbył się półfinał konkursu z okazji 25-lecia pontyfikatu Jana Pawła II. Współorganizatorem konkursu jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach:
Mówiła Joanna Staszak inspektor w wydziale kultury UM Zakopane. A teraz wrażenia uczestników:
Kto będzie w finale okaże się w przyszłym tygodniu.

(14.09.2003) Wrześniowe Uroczystości Fatimskie rozpoczęło tradycyjnie czuwanie w Sanktuarium. Modlitewne spotkanie prowadził Kustosz SMBF Ks. Mirosław Drozdek. Następnego dnia Niedziela Fatimska i procesja różańcowa do Parku przy Sanktuarium, gdzie znajdują się stacje Drogi Krzyżowej oraz ołtarz papieski. Uroczysta Msza Święta. Wśród wiernych byli także goście ze Stanów Zjednoczonych. (więcej...)

(21.08.2003) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyło się nabożeństwo dla uczestników XXXV Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich. Po modlitwie w różnych językach świata, przed Sanktuarium, każdy z zespołów dal kilkuminutowy występ. Foto-relacja. (więcej...)

 

(18.08.2003) Poniedziałek 18 sierpnia był bardzo ważnym dniem dla Sanktuarium na Krzeptówkach. Od godziny 18 rozpoczęła się bezpośrednia transmisja radiowo-telewizyjna uroczystości religijnych celebrowanych w Sanktuarium, obejmująca cały świat. Relacja odbywała się za pośrednictwem nadajników Radia Maryja i Telewizji Trwam. Mszę Świętą koncelebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski z Łowicza. W uroczystościach brał udział także ojciec dyrektor ks. Tadeusz Rydzyk oraz ojcowie Paulini z Jasnej Góry, z Częstochowy. Oprawę góralską stanowiła kapela sanktuaryjna i chór Turliki. Gospodarzem patriotycznej uroczystości był Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek. Transmisja w Radiu Maryja i Telewizji Trwam była prowadzona do godziny 24. (więcej...)

(17.08.2003) W ramach uroczystości sierpniowych w Sanktuarium w niedzielę odbyła się procesja różańcowa, po której Mszę Św. koncelebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski z Łowicza. W relacji dźwiękowej homilia Biskupa Zawitkowskiego wygłoszona do zgromadzonych w Sanktuarium na Krzeptówkach i foto-relacja z niedzielnej uroczystości. (więcej...)

 

(15.08.2003) Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny, znane w polskiej tradycji jako święto Matki Bożej Zielnej. W Sanktuarium gościł Ks. Prałat Wilhelm Gegenfurtner. Podczas uroczystej Mszy poświęcono boczne ołtarze z wizerunkami błogosławionych Hiacynty i Franciszka. (więcej...)

 

(14.08.2003) W Sanktuarium odbyła się promocja Psałterza Dawidowego w adaptacji gwarowej Senatora RP Franciszka Bachledy Księdzularza. Przypomnijmy, że niezwykła publikacja pojawiła się w 20 rocznicę pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w dolinie Chochołowskiej w Tatrach i 10-lecie pracy senatorskiej Franciszka Bachledy Księdzularza. Prezentacji towarzyszyła sanktuaryjna kapela góralska.

 

 

 

 

(08.08.2003) Mimo usilnych starań, niestety nadal świadomość ludzi dotycząca SEKT, ich działalności i sposobów "werbowania" nowych wyznawców jest mała. Zagrożenie jest ogromne, czego przykładem mogą być liczne zniewolenia ludzi, doprowadzające niejednokrotnie do rytualnych zabójstw lub samobójstw. Działanie sekt odbywa się na wielu płaszczyznach. Wykorzystując chwilowe "słabości" ludzkie np. chorobę, zagubienie, problemy rodzinne - oferują fałszywą stabilizacje i zgubny obraz świata. Sekty próbują dotrzeć do społeczeństwa również za pomocą symboliki. Niewielu z nas orientuje się, że w codziennym życiu napotykamy na wiele znaków graficznych, które wtapiają się w rzeczywistość i stają się czymś co znamy i akceptujemy - czasami nawet przypisujemy im nadzwyczajną moc. Nic bardziej zgubnego! To właśnie jeden ze sposobów sekt, by zaistnieć w świadomości człowieka. Dlatego zwracajmy uwagę, jakimi symbolami i przedmiotami otaczamy się. Na Podhalu niedawno wiele osób założyło na palce "uzdrawiający pierścień" z pewnymi znakami graficznymi. Miał pomóc w leczeniu wielu chorób i poprawie samopoczucia. Nieświadomi zagrożenia rozpowszechniali swój nowy nabytek. Jaką jednak rolę, tak naprawdę, pełni pierścień zwany Pierścieniem Atalntów - jest to jeden ze sposobów działania zła, zniewolenia i odwrócenia od Jezusa, jedynego Uzdrowiciela i Obrońcy człowieka. Moc znaku ma dawać bardzo silną ochronę i nietykalność przed agresją i złem z zewnątrz, przed wypadkami, kradzieżami, także przed klątwami i urokami. (więcej...)

(13.07.2003) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyły się lipcowe Uroczystości Fatimskie, którym przewodniczy ksiądz biskup Adam Śmigielski Ordynariusz Diecezji Sosnowieckiej. Przed południem odprawiono uroczystą Mszę Świętą z kazaniem fatimskim. Kustosz Sanktuarium Ks. Mirosław Drozdek podarował biskupowi kopię figury Matki Bożej Fatimskiej. Znamienity gość podziękował za dar tymi słowami... (więcej...)

(08.06.2003) Podczas ostatniego dnia obchodów jubileuszu 70-lecia nadania praw miejskich Zakopanemu w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach odbyła się uroczysta Msza Święta w 6 rocznicę wizyty w Zakopanem Ojca Świętego, Jana Pawła II. W Parku przy Sanktuarium, gdzie znajduje się przeniesiony spod Wielkiej Krokwi ołtarz papieski mszę koncelebrował ks. Tadeusz Juhas, kazanie wygłosił dziekan Dekanatu Zakopiańskiego ks. prałat Stanisław Olszówka. (więcej...)

(24.05.2003) Odbyła się VI Pielgrzymka "SURSUM CORDA" z Zakopanego do Ludźmierza. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach na rozpoczęcie peregrynacji odprawione zostało nabożeństwo. Pół godziny później ok. 500 pielgrzymów ruszyło w drogę. Na trasie dołączali kolejni wierni. Po godzinie 18 do Ludźmierza dotarło, według szacunkowych danych, ok. 2000 pielgrzymów. VI pielgrzymkę "Sursum Corda" zakończyła uroczysta Msza Święta w ludźmierskiej Bazylice Mniejszej. (więcej...)

(21.05.2003) W maju Sanktuarium odwiedza bardzo dużo wiernych, szczególnie młodzieży. Na parking sanktuaryjnym codziennie przyjeżdża kilkadziesiąt autokarów. (więcej...)

 

 

 

W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyły się uroczystości "majowe". ODPUST FATIMSKI W 22 ROCZNICĘ CUDU OCALONEGO ŻYCIA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II. (więcej...)

 

 

(03.05.2003) Msza Święta w intencji Barci Strażackiej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem - 3 maja 2003. W uroczystości brało udział 20 pocztów sztandarowych Straży Pożarnej Powiatu Tatrzańskiego. Pod Sanktuarium przyjechało kilkadziesiąt wozów bojowych. Reprezentowane był wszystkie  jednostki zawodowej i ochotniczej Straży Pożarnej. Braci strażackiej przewodniczył komendant Stanisław Bańka. Po uroczystej Mszy Świętej tradycyjnie Kustosz Sanktuarium i jednocześnie Kapelan Straży Pożarnych Powiatu Tatrzańskiego ks. Mirosław Drozdek poświęcił wozy bojowe. (więcej...)

(24.04.2003) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem otwarto wystawę Mikulasa Klimcaka "Święci Cyryl i Metody - Patroni Europy" (z historii Wielkiej Morawy). Na wernisażu był obecny autor znakomitych obrazów a także Konsul Republiki Słowacji Marek Lisanski. Stronę Polską reprezentowały władze samorządowe ze starostą Andrzejem Gąsienicą Makowski i burmistrzem Piotrem Bąkiem. Do 8 maja wystawę można oglądać w sali Domu Pielgrzyma przy Sanktuarium, później zostanie przeniesiona do Galerii Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem. (więcej...)

Wielki Tydzień i Wielkanoc w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem - 2003 rok. (więcej...)

 

 

 

(19.04.2003) Sobota - święcenie pokarmów. (więcej...)

 

 

 

 

(18.04.2003) Wielkanoc 2003 w Sanktuarium. Droga Krzyżowa w Wielki Piątek. (więcej...)

 

 

 

(15.04.2003) Trwa Wielki Tydzień. W Sanktuarium ostatnie przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Wielki Czwartek: Godzina 16 uroczysta Msza Święta dla dzieci. O godzinie 19 Msza Święta dla wspólnoty parafialnej. Po wieczornej liturgii procesja eucharystyczna do "ołtarza wystawienia" i adoracja do godziny 22. Jest to przede wszystkim modlitwa dziękczynna za dar Kapłaństwa i Eucharystii. Wznowienie adoracji w Wielki Piątek od godziny 6 do 18. W Wielki Czwartek od godziny 9 wizyta duszpasterska u chorych. Wielki Piątek: O godzinie 15 Droga Krzyżowa i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego dla całej parafii. Po wieczornej liturgii adoracja Najświętszego Sakramentu przy Bożym Grobie przez całą noc do Wielkiej Soboty do godziny 18. Tradycją  minionych lat, przy Bożym Grobie warta honorowa dzieci, młodzieży i dorosłych w strojach regionalnych. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły z abstynencją, od których nie ma dyspensy. Wielka Sobota: Od godziny 9 do 16 co pół godziny święcenie pokarmów wielkanocnych. Na wieczorną liturgię przynosimy świece. (więcej...)

(05.04.2003) Podhalanie z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej z Zakopanego pojechali pokłonić się Matce Bożej Częstochowskiej w Sanktuarium Jasnogórskim. Większej pielgrzymki organizowanej przez jedną parafię ze "Skalnego Podhala" historia "nie pamięta". 10 autokarów a w nich ponad 500 pielgrzymów wyruszyło z Krzeptówek poprzez Kraków Łagiewniki i tamtejszą świątynię do Częstochowy. Celem podróży była modlitwa przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej - "o pokój na świecie". (więcej...)

W Skarbcu przy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem znajdują się przede wszystkim przedmioty i dokumenty pochodzące z Watykanu od Ojca Świętego Jana Pawła II. Dary od ponad 20 lat przekazuje dla Sanktuarium Ks. Biskup Stanisław Dziwisz. O poszczególnych przedmiotach i dokumentach widocznych na fotografiach opowiada Kustosz Sanktuarium Ksiądz Mirosław Drozdek. (więcej...)

(16.03.2003) Fatimskie rekolekcje dla Księży. W dniach od 19 - 25 lutego 2003 odbyły się rekolekcje fatimskie w Fatimie dla księży odpowiedzialnych za "kult fatimski" w Polsce. Rekolekcje te zostały zorganizowane przez Sekretariat Fatimski Księży Pallotynów w Zakopanem przy współpracy "Sekretariatu do spraw apostolskich - Duszpasterstwo Pielgrzymkowe Księży Pallotynów" w Warszawie. W rekolekcjach wzięło udział 43 księży i dwóch Księży Biskupów. Ks. Bp Alojzy Orszulik SAC - ordynariusz Diecezji Łowickiej. i Ks. Bp Janusz Zimniak - Biskup pomocniczy diecezji Bielsko - Żywieckiej. Rekolekcje były poprzedzone spotkaniem formacyjnym, które odbyło się w listopadzie ur. w Sanktuarium na Krzeptówkach. Program rekolekcji był połączony z odwiedzeniem miejsc, które w przeszłości i dzisiaj kształtują duchowe oblicze Portugalii. Aby zrozumieć, dlaczego Matka Boża objawiła się w Fatimie w 1917 r. trzeba poznać historię tego kraju. Uczestnicy tych rekolekcji brali udział w codziennych nabożeństwach Fatimskiego Sanktuarium. 20 lutego odbywały się uroczystości ku czci błogosławionych: Hiacynty i Franciszka. Była też okazja spotkania się z Rektorem tamtejszego Sanktuarium i V. Postulatorem ds. kanonizacji bł. Hiacynty i Franciszka. W programie rekolekcji nie zabrakło też akcentów pokutnych. Droga Krzyżowa i pokutna procesja na kolanach (około 500m). Czas rekolekcji był czasem szczególnej modlitwy o pokój na świecie i za Ojca Świętego Jana Pawła II. Następne rekolekcje fatimskie są zaplanowane na rok 2004 w Zakopanem w daniach 2-6 lutego. Poprowadzi je Rektor Sanktuarium fatimskiego z Portugalii.

(16.03.2003) W okresie Wielkiego Postu - w Sanktuarium:
Droga Krzyżowa - piątki
- godz. 17.00 dla dzieci
- godz. 18.30 dla dorosłych
- godz. 20.00 dla młodzieży
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
o godz. 16.00 dla dzieci
o godz. 18.30 dla dorosłych
Rekolekcje Wielkopostne - od Niedzieli palmowej do Wielkiego Czwartku.

(16.03.2003) Rocznica święceń biskupich Ks. Stanisława Dziwisza. Dnia 19 marca br. przypada 5 rocznica święceń biskupich Ks. Stanisława Dziwisza. Uroczysta Msza św. w tej intencji w kościele św. Stanisława w Rabce o godz. 18.00.

(16.03.2003) Pielgrzymka na Jasną Górę. Dnia 5 kwietnia Sanktuarium Fatimskie organizuje pielgrzymkę parafialną do Częstochowy. W czasie Mszy św. o godz. 18.30 Przeor Jasnej Góry przekaże pielgrzymom z Krzeptówek kopię Obrazu Jasnogórskiego i różańce na nawiedzenie w parafii w Roku Różańca św..

(16.03.2003) Możliwość uzyskania odpustu w Sanktuarium. Czas Wielkiego Postu, to troska o uświęcenie rodzin i prawdziwe nawrócenie. Myśląc o sumieniu, warto pamiętać, że Sanktuarium Fatimskie na Krzeptówkach otrzymało od Stolicy Apostolskiej "na wieczne czasy" "przywilej odpustu zupełnego".
PENITENCJARIA APOSTOLSKA DNIA 22 KWIETNIA 1992 R.
Penitencjaria Apostolska z polecenia Ojca Świętego z radością udziela możliwości uzyskania Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym przybywającym do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, jeśli będą pobożnie uczestniczyć w świętych nabożeństwach liturgicznych, lub przynajmniej odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary:
1. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Dziewicy, a także w dniu 13 maja,
2. raz w roku w dniu dowolnie wybranym przez poszczególnych wiernych,
3. ilekroć pielgrzymi grupowo przybędą do tego sanktuarium.
OBOWIĄZUJE Z MOCĄ OD CHWILI OBECNEJ NA ZAWSZE BEZ JAKICHKOLWIEK PRZESZKÓD.

(16.03.2003) Nowe pozycje "Biblioteki fatimskiej". W ramach wydawnictwa "Biblioteka fatimska" podajemy ostatnie trzy pozycje, ważne w Roku Różańcowym:


Różańcowe tajemnice światła. Rozważania nowych tajemnic z Ojcem Świętym Janem Pawłem II. (więcej...)
 

 

 

 

Maryjna szkoła cnót, ks. Mirosław Drozdek SAC
Dziesięć wskazówek dotyczących naśladowania Najświętszej Maryi Panny udzielonych przez Ojca Świętego Jana Pawła II. Seria: Znana i miłowana. (więcej...)
 

 

 

Bramą do nieba jest serce, Wincenty Łaszewski
Na Czym polega nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i dlaczego Niepokalane Serce Maryi jest ratunkiem dla świata? Seria: Znana i miłowana. (więcej...)

 

 

Seria: "Znana i miłowana" jest odpowiedzią na apel Matki Bożej, która 13 lipca 1917 r. poprosiła w Fatimie: "Chcę być lepiej znana i miłowana". Seria proponuje czytelnikom prostą formację maryjną przez przybliżenie wiedzy o Maryi ("znana") i wzbudzenie pragnienia pokochania Jej i oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi ("miłowana"). Kolejne tytuły ukazują się co dwa miesiące. Seria ma charakter międzynarodowy - poza Polską podobny projekt jest realizowany w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i na Filipinach.

(16.03.2003) Poświęcenie nowych ołtarzy w Sanktuarium. Dnia 11 maja br. odbędzie się w Sanktuarium uroczystość poświęcenia nowych ołtarzy dedykowanych bł. Hiacyncie i Franciszkowi, wraz z uroczystym wprowadzeniem relikwii nowych błogosławionych przekazanych przez Sanktuarium Fatimskie. Warto pamiętać, że beatyfikacja "pastuszków fatimskich - Hiacynty i Franciszka" odbyła się w Fatimie 13 maja 2000 r. dokonana przez Ojca Świętego Jana Pawła II.
 

(31.01.2003) Vice premier Jarosław Kalinowski, prezydent Tych Andrzej Dziuba, starosta tatrzański Andrzej Gąsienica Makowski, burmistrz Zakopanego Piotr Bąk, przedstawiciele TOPR, TPN, Policji oraz wielu innych służb i organizacji a przede wszystkim rodziny tragicznie zmarłych - uczestniczyli w żałobnej Mszy Świętej w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Nabożeństwo koncelebrowało 10 księży. Pod krzyżem przed Sanktuarium złożono wiązanki kwiatów ku pamięci tragicznie zmarłych w lawinie młodych ludzi z tyskiego liceum. (więcej...)

(18.01.2003) Pallotyni z Krzeptówek w Zakopanem zapraszają na uroczystość odpustową z okazji wspomnienia św. Wincentego Pallottiego założyciela Wspólnoty Księży Pallotynów. W niedzielę koncelebrowanej Mszy Świętej o godzinie 10 przewodniczył będzie J. E. Ks. Bp Albin Małysiak. W czasie uroczystości zagra kapela góralska. Po Mszy w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeprówkach koncert kolędowy. Wystąpią - Akademicki Chór Organum i Zespół instrumentalny Ricerkar z Krakowa pod dyrekcją prof. Bogusława Grzybka. 26 stycznia o godzinie 10 Msza Święta a później kolejny koncert kolęd tym razem w wykonaniu Polskich Słowików pod dyrekcją prof. Kroloppa. Wstęp jest wolny.

(13.01.2003) DZIEŃ ŻYCIA KONSEKROWANEGO. Dzień 2 lutego to Święto Matki Bożej Gromnicznej oraz Dzień Życia Konsekrowanego. - O godz. 14.30 rozpoczyna się Dzień Skupienia dla Sióstr i Braci Zakonnych z całego dekanatu zakopiańskiego. W ramach Dnia Skupienia będzie miało miejsce wspólne odnowienie ślubów zakonnych. - O godz. 19.00 uroczysta Msza św. i koncert kolęd w wykonaniu Kapeli sankruaryjnej. - Po Mszy św. wieczornej jeśli warunki pogodowe pozwolą będzie miała miejsce procesja ze świecami. Zapraszamy do wspólnej modlitwy!

(13.01.2003) ŚWIĘTO ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO. W dniu 22 stycznia przypada liturgiczne święto z racji wspomnienia św. Wincentego Pallottiego - Założyciela naszej Wspólnoty Księży Pallotynów. Z racji tego patronalnego święta naszej Wspólnoty, w niedzielę 19 stycznia przybędzie J. E. Ks. Bp Albin Małysiak - odprawi odpustową sumę i wygłosi Słowo Boże. Naszych wiernych i Gości najserdeczniej zapraszamy do wspólnej modlitwy!(13.01.2003) Jasełka. Dzieci z Przedszkola SS. Misjonarak św. Rodzny przygotowują tradycyjne jasełka, które odbędą się w dniu 25 stycznia - w sobotę - o godz. 16.00 w sali konferencyjnej obok kościoła. Zapraszamy wszystkich do udziału!

(13.01.2003) SAKRAMENT POKUTY W SANKTUARIUM. Informacja dla wszystkich korzystających z sakramentu pokuty w naszym kościele. Wraz z nowym rokiem w Sanktuarium został wprowadzony stały dyżur w konfesjonale: - 15 min. przed każdą Mszą św. i w czasie Mszy św., - we wszystkie soboty w ciągu roku stały dyżur w godz. 16.00-20.00.

(13.01.2003) NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Jednym z owoców pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II to nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Rozumiejących ten problem najserdeczniej zapraszamy codziennie o godz. 15.00 na 15 minutowe nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kaplicy Matki Bożej. Jest to również nabożeństwo za Ojca Świętego, dla którego codziennie prosimy o zdrowie i potrzebne siły.

 

(09.01.2003) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem koncerty kolędowe. 19 stycznia o godzinie 18 wystąpią - Akademicki Chór Organum i Zespół instrumentalny Ricerkar z Krakowa pod dyrekcją prof. Bogusława Grzybka. 26 stycznia o godzinie 10 Msza Święta a później koncert kolęd w wykonaniu Polskich Słowików pod dyrekcją prof. Kroloppa. Wstęp jest wolny. Zapraszają Księża Pallotyni z Krzeptówek.

(05.01.2003) Koncelebrowana Msza Święta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem rozpoczęła spotkanie opłatkowe Związku Podhalan. Oprócz przedstawicieli Zarządu Głównego i poszczególnych "ognisk", przybyły także władze samorządowe. Gospodarzem spotkania był Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek. (więcej...)

 

(powrót na pierwszą stronę sanktuaryjną...)

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I