I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Archiwum I O Watrze I Leader +
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej
"Muzyka na Szczytach"

(30.09.2009) Anna Karpiel-Semberecka: "W niedzielę w Zakopanem zakończył się I Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach. Przez pięć dni w kościołach i salach widowiskowych rozbrzmiewały arcydzieła muzyki kameralnej w wykonaniu znakomitych artystów z całego świata. Gwiazdą festiwalu był kwartet smyczkowy Kronos Quartet z USA. Koncertom towarzyszył także inne ciekawe wydarzenia, takie jak pokaz tańca współczesnego, pokaz filmu górskiego ilustrowany muzyką na żywo, promocja monety wydanej przez NBP z okazji 100-lecia TOPR, wystawa instrumentów muzycznych oraz  wystawa malarstwa Mariana Gromady.
To wspaniałe muzyczne wydarzenie zorganizowało Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem w 100. rocznicę śmierci swojego patrona. Założeniem Festiwalu jest promowanie muzyki polskich kompozytorów i wzbogacenie życia kulturalnego w Zakopanem. Dzięki tej cennej inicjatywie miasto zyskało  muzyczny festiwal
międzynarodowej rangi, który przyciągać będzie nie tylko melomanów. Bogaty program sprawia bowiem, że każdy znajdzie coś dla siebie, a organizatorzy chcą, by wydarzenie to już na trwałe wpisało się do artystycznego kalendarza stolicy Tatr.
Podhalański Serwis Informacyjny WATRA towarzyszył
pierwszemu Międzynarodowemu Festiwalowi Muzyki Kameralnej Muzyka na Szczytach przez wszystkie dni. Zapraszamy do obejrzenie obszernej galerii zdjęć z koncertów i wydarzeń towarzyszących."

Foto-relacja (zdjęcia Anna Karpiel-Semberecka):

23 września:

Wydarzenia towarzyszące - wystawa instrumentów muzycznych, koncert Poprad Children’s Choir, projekcja niemego filmu "Biały ślad". (więcej...)

 

 


24 września:

Koncert gwiazdy festiwalu - Kronos Quartet w
kościele Św. Krzyża w Zakopanem. (więcej...)

 

 

 

25 września:

Koncert Kwartetu Dafô i Cracow Clarinet Quartet w Zakopiańskim Centrum Edukacji. (więcej...)

 

 

 

Wystawa malarstwa Mariana Gromady w Zakopiańskim Centrum Edukacji. (więcej...)

 

 

 

Joanna Kozłowska, Olga Lemko i Ewa Pobłocka - koncert w kościele Św. Rodziny w Zakopanem. (więcej...)

 

 

 

26 września:

Jasny Pałac - koncertu omawiany o Zygmuncie Noskowskim i Mieczysławie Karłowiczu z udziałem m.in. Bogumiły Dziel-Wawrowskiej i Roberta Morawskiego. (więcej...)

 


 

Koncert Warszawskiej Orkiestry Smyczkowej im. Zenona Brzewskiego w Zakopiańskim Centrum Edukacji. (więcej...)

 


 


Koncert w hotelu Belvedere połączony z promocją monet wydanych przez Narodowy Bank Polski z okazji 100. rocznicy powstania TOPR. (więcej...) 

 


 

27 września:

Koncert Chóru "Psalmodia" Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w kościele Św. Rodziny w Zakopanem. (więcej...)


Koncert w Zakopiańskim Centrum Edukacji z udziałem wokalistek: Bogumiły Dziel-Wawrowskiej i Urszuli Kryger oraz muzyków: Katarzyny Jankowskiej, Roberta Morawskiego, Eyala Klessa, Marcina Zdunika i Ryszarda Groblewskiego. (więcej...)


 

Festiwal "Muzyka na Szczytach" zakończył koncert w kościele Św. Krzyża w Zakopanem, podczas którego można było usłyszeć utwory Schuberta, Krogulskiego i Brahmsa. (więcej...)

 


 

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I