I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Reklama I Galeria I O Watrze I

 
 
Hala Gąsienicowa
 

Na Halę Gąsienicową możemy dojść z Kuźnic przez Boczań i Skupniów upłaz niebieskim szlakiem, trasa ta wiodąca początkowo lasem, potem prowadzi bezdrzewnym upłazem z którego roztacza się widok na Podhale Schronisko na Hali Gąsienicowej "Murowaniec"
osiągamy po około półtorej godzinie. Z Hali Gąsienicowej możemy się wybrać na szlaki o zróżnicowanym stopniu trudności. Najbardziej popularnym szlakiem jest niebiesko oznakowana trasa nad Czarny Staw Gąsienicowy i dalej na Zawrat. Znad stawu możemy również udać się na Kościelec początkowo zielonym szlakiem potem z przełęczy Karb czarnym. Szczyt tej bardzo pięknej góry osiągniemy po 2 godzinach, szlak ten jest raczej dla dość wprawnych turystów. Trzecim oznaczonym na żółto szlakiem dostaniemy się na szczyt Skrajnego Granatu w 2,5 godziny. Ze schroniska "Murowaniec" dostaniemy się czarnym szlakiem na Świnicką Przełęcz a stąd możemy pójść czerwono oznaczoną ścieżką na Kasprowy Wierch. Uwaga w chwili obecnej trasa na odcinku Świnicka przełęcz -Zawrat jest zamknięta z powodu remontu. Poniżej "Murowańca" żółty szlak odchodzi do Doliny Pańszczycy na Krzyżne i do doliny 5-ciu stawów Polskich, przejście to zajmie nam około 4 godzin od Murowańca do Schroniska w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Wycieczka do Czarnego Stawu Gąsienicowego nie będzie nastręczać żadnych trudności i jest na ogół dostępna dla wszystkich. Dalsze wycieczki na szczyty i przełęcze okalające Halę Gąsienicową są już trasami o pewnym stopniu trudności i już na cały dzień . Należy zaopatrzyć się w suchy prowiant i zapas picia, nie można również zapomnieć o ciepłym oraz przeciwdeszczowym ubraniu potrzebnym w razie załamania pogody. Wskazana jest ostrożność w żlebach i miejscach w których zalegać może śnieg.

I Dolina Pięciu Stawów Polskich I Dolina Białego I Dolina za Bramką I Dolina Chochołowska I Dolina Strążyska I Dolina Kościeliska I Dolina ku Dziurze I Morskie Oko I Czerwone Wierchy I Hala Gąsienicowa I Giewont I Granaty I Gubałówka I Kasprowy Wierch I Hala Kondratowa I Kopa Kondradzka I Kozi Wierch I Krzyżne I Nosal I Palenica I Rusinowa Polana I Droga nad Reglami I Starorobociański Wierch I Szpiglasowy Wierch I Kościelec I Kopieniec I Spływ przełomem Dunajca I Trzy Korony I Turbacz I Sokolnica I Wąwóz Szopczański I Babia Góra I Wąwóz Homole I

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Reklama I Galeria I O Watrze I