I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I

E-mail: kustosz@smbf.pl

Uwaga! Kronika ważniejszych wydarzeń 2003 roku...

Godzina różańca...

Archiwum - informacje z życia parafii - 2002, 2003, 2004

Informacje bieżące z życia parafii...

(29.12.2004) 7 stycznia według liturgicznego kalendarza juliańskiego przypada Boże Narodzenie dla kościoła grecko-katolickiego i dla cerkwi prawosławnej. Jak co roku w tym okresie do Zakopanego przyjeżdża sporo turystów zza naszych wschodnich granic. Z myślą o nich w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w rycie bazyliańskim dla katolików grecko-katolickiej cerkwi. Do Sanktuarium są zaproszeni Ojcowie Bazylianie ze Lwowa wraz z chórem. Przybędą też na tę uroczystość Klerycy z Pallotyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego we Lwowie. Już dziś najserdeczniej zapraszamy do udziału w tej uroczystości - księża Pallotyni z Krzeptówek. W pliku dźwiękowym kolędy i zaproszenie w języku rosyjskim i ukraińskim:
Rozpoczęcie wspólnej modlitwy o godz. 20.

(29.12.2004) Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej 29 grudnia 2004. (więcej...)

 

 

 

(26.12.2004) W Sanktuarium w niedzielę odbył się uroczysty koncert organowy. Zagrali znani Zakopiańczykom z koncertów organowych muzycy: Tomas Thon, Paweł Hromadka i Dusan Foltyn z Bratysławy. Koncert był pomyślany jako modlitwa uwielbienia Boga za dar Jego narodzenia.

 

(23.12.2004) Życzenia świąteczne kustosza Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem ks. Mirosława Drozdka:

RealAudio

RealVideo

 

(18.12.2004) Po raz kolejny Zakopiańczycy, górale odwiedzili przed Bożym Narodzeniem Ojca Świętego by złożyć mu najserdeczniejsze życzenia, tradycyjnie przekazać choinki z tatrzańskich lasów oraz zagrać góralskie kolędy. Jan Paweł II spotkał się z Podhalańczykami dwukrotnie. Po raz pierwszy podczas Audiencji Generalnej w Auli Pawła VI. Tam w czasie oczekiwania na Papieża poprosiliśmy burmistrza Zakopanego Piotra Bąka, o króciutkie przybliżenie historii wizyt górali w Watykanie. (więcej...)

(11.12.2004) Zbliża się kolejna pielgrzymka Zakopiańczyków do Watykanu. Ojcu Świętemu górale jadą złożyć życzenia na zbliżające się Boże Narodzenie i oczywiście podarować choinki z tatrzańskich lasów. W tym roku jednak Jan Paweł II otrzyma także inny niezwykły dar. Będzie nim Nowy Testament Pisma Świętego przełożony na gwarę góralską przez Panią Marię Matejową, na co dzień naczelnika Wydziału Kultury Urzędu Miasta Zakopane. Pani Maria już od kilku lat pracuje nad przekładaniem Biblii na gwarę. Jak sama mówi stało się to jej pasją życiową i poświęca temu cały wolny czas. Efektem tej niezwykle mozolnej i trudnej pracy są cztery ewangelie wydane drukiem kilka lat temu. Teraz, już cały Nowy Testament można czytać po góralsku. Książka jest w druku a pierwszy jej egzemplarz oprawiony w skórę i złote okucia otrzyma Jana Paweł II.
Mówi Pani Maria Matejowa:
Rozmawiał Maciej Stasiński.

(11.11.2004) Zakopiańskie obchody Święta Niepodległości w tym roku zorganizowali Urząd Miasta i Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w intencji Ojczyzny, później odbył się króciutki koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Ok. godz. 11.30 pod repliką Krzyża z Giewontu przy Sanktuarium, gdzie utworzono nowe Miejsce Pamięci Narodowej złożono urnę z ziemią z Monte Cassino. Apel Poległych:
Burmistrz Zakopanego Piotr Bąk odczytuje dokument stwierdzający autentyczność ziemi pobranej z Polskiego Cmentarza na Monte Cassino:
Przemówienie burmistrza pod koniec uroczystości w Sanktuarium na Krzeptówkach:
Mówił burmistrz Zakopanego Piotr Bąk.
Druga część uroczystości odbyła się przy Grobie Legionistów na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. (więcej...)

(17.10.2004) W Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej niedziela była kulminacją uroczystości związanych z 26 rocznicą wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W Mszy Świętej pod przewodnictwem J. E. Ks. Bp Stanisława Stefanka Ordynariusza Łomży uczestniczyła ogromna ilość wiernych, nie tylko z Podhala ale również z całego kraju. Przed tradycyjną procesją ulicami miasta w Sanktuarium odbył się koncert dedykowany Jego Świątobliwości Janowi Pawłowi II - w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza. Mimo deszczu i chłodu po południu na placu przy kościele pojawiło się ok. 70 jeźdźców na koniach ubranych w stroje góralskie. Dokładnie o godzinie 15 spod Sanktuarium wyruszyła procesja w kierunku kościoła p. w. Najświętszej Rodziny a później Świętego Krzyża. Społeczność Zakopanego i goście, mimo wciąż padającego deszczu, nie zawiedli. Na Krupówkach "manifestacja" jedności z Ojcem Świętym liczyła ok. 4 tyś. osób. (więcej...)

(15.10.2004) W Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach odbyła się uroczysta Msza Święta z okazji 20 rocznicy śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Inicjatorem spotkania był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy "SOLIDARNOŚĆ". (więcej...)

 

 

(09.10.2004) 26 LAT PONTYFIKATU OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II PROGRAM UROCZYSTOŚCI W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ NA KRZEPTÓWKACH:
1. Triduum -13 -15 października
- godz. 18.30. - Różaniec - godz. 19.00 - Msza św.
- godz. 21.00 - Apel Jasnogórski
2. 13 października - środa
Czuwanie fatimskie
- godz. 18.30 - Różaniec
- godz. 19.30 - Msza św. z kazaniem
- godz. 21.00 - Apel Jasnogórski i procesja fatimska
- godz. 22.00 - 23.30 c.d. czuwania
- godz. 24.00 - Pasterka Maryjna i zakończenie czuwania
3. Rocznica wyboru Jana Pawła II -16 października
- Porządek Mszy św.: 7.00, 8.30, 10.0, 11.30, 17.00 i 19.00
- W Kaplicy Matki Bożej Fatimskiej: 6.30 - 18.00 - wystawienie Najświętszego Sakramentu i co godzinę odmawiany różaniec
- godz. 19.00 uroczysta Msza św. i „Te Deum".
4. Uroczystości fatimskie -17 października
- godz. 10.00 - Procesja różańcowa
- godz. 11.00 - Msza św. z udziałem J. E. Ks. Bp Stanisława Stefanka Ordynariusza Łomży i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza
- godz. 13.00 - Msza św. - Kaplica Matki Bożej
- godz. 14.30 - Koncert dedykowany Ojcu Świętemu w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza
- godz.15.00 - Z Sanktuarium wyrusza różańcowa procesja ulicami Miasta Zakopanego do Kościoła Św. Krzyża.
W hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II Księża Pallotyni z Krzeptówek

(09.10.2004) Kustosz Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej oraz Burmistrz Miasta Zakopane serdecznie zapraszają Mieszkańców Zakopanego i Gości na Uroczystości związane z 26 Rocznicą wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w dniu 17 października 2004 roku.
W programie:
- godz. 1l.oo Uroczysta Msza Święta w intencji Jana Pawła II w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach
- godz. 14.3o Koncert dedykowany Jego Świątobliwości Janowi Pawłowi II - w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza w Sanktuarium na Krzeptówkach
- godz. 15.oo procesja ulicami miasta na trasie: Sanktuarium Fatimskie - kościół p. w. Najświętszej Rodziny - kościół p. w. Świętego Krzyża z udziałem Społeczności Zakopanego i Gości, pocztów sztandarowych, banderii konnej, orkiestry Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej z Nowego Sącza, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kóz k. Bielska i Kapeli Góralskiej.

Ołtarz Papieski,

Papal Altar,

Der Papstaltar,

AUTEL DE PAPE

 

25 LAT W POLSKIEJ FATIMIE. Kard. August Hlond zawierzając Polskę Niepokalanemu Sercu Maryi w 1946 r. proroczo zauważył, że Kościół w Polsce, katolicką rodzinę, może w tych trudnych latach walki komunistów z Kościołem uratować tylko Matka Boża. Umierając, wypowiedział słynne proroctwo: „Odwagi, nie bójcie się, gdy przyjdzie zwycięstwo dla Polski, będzie to zwycięstwo Najświętszej Maryi Panny". (więcej...)

"Niedziela" (nr 35, 29 sierpnia 2004, str. 14). Ks. Mirosław Drozdek SAC - kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem obchodzi 25-lecie pracy duszpasterskiej w tej polskiej Fatimie. W Polsce i na świecie jest uważany za jedną z osób najlepiej zorientowanych w problematyce objawień fatimskich. Właśnie ukazała się książka, a właściwie wywiad - rzeka z Księdzem Kustoszem, zatytułowana „Z polskiej Fatimy". Jej współautorem jest nasz redakcyjny kolega Czesław Ryszka.
25 lat w polskiej Fatimie
Co dzisiaj ma nam do powiedzenia Fatima? Jak to się stało, że Polska fatima powstał w Zakopanem. Z ks. kustoszem Mirosławem Drozdkiem SAC rozmawia Lidia Dudkiewicz. (więcej...)

 

(29.08.2004) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyły się uroczystości dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego na Krzeptówkach i Konsekracji Kościoła. Kulminacyjnym punktem obchodów było odsłonięcie pomnika Jana Pawła II w Parku Fatimskim. U boku Ojca Świętego stoi ks. abp Stanisław Dziwisz. Uroczystość rozpoczęła koncelebrowana Mszą Świętą pod przewodnictwem Generała zakonu Paulinów z Jasnej Góry o. Izydora Matuszewskiego. Później procesja do Parku Fatimskiego i tam odsłonięcie pomnika, którego dokonał o. Konrad Hejmo. Na zakończenie odbył się koncert religijno-patriotyczny Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. Natomiast przed kaplicą Matki Bożej Fatimskiej parafianie z Krzeptówek oraz goście zorganizowali niespodziankę dla księdza Kustosza Mirosława Drozdka. Okazją była przypadającą tego dnia 25 rocznica posługi kapłańskiej pod Tatrami. Były piękne życzenia, kwiaty i prezenty. (więcej...)

(28.08.2004) Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem przygotowuje się do uroczystości w dniu 29 sierpnia b.r. Dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego na Krzeptówkach i Konsekracji Kościoła zostanie odsłonięty pomnik Jana Pawła II. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10 koncelebrowaną Mszą Świętą pod przewodnictwem Generała z Jasnej Góry. Później procesja do Parku Fatimskiego i tam odsłonięcie pomnika. Na zakończenie koncert religijno-patriotyczny orkiestry reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza. (więcej...)

 

 

(20.08.2004) Nowa książka wydana przez Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. "Jak pięknie wyreżyserowała to Boża Opatrzność, że pod Krzyżem na Giewoncie jest obecna Matka Boża. Ten święty znak naszej wiary, postawiony przez naszych ojców na Giewoncie, nie byłby może pełny gdyby pod nim zabrakło Matki Bożej. Dlatego sam Bóg postawił Ją w fatimskim sanktuarium na Krzeptówkach, aby ramionami swoimi i miłością macierzyńskiego serca ogarniała jak natka to miasto, jego mieszkańców oraz pielgrzymów. Maryja z Krzeptówek pochyla się więc nad tą kolebą życia, jaką jest miasto Zakopane. Dzięki temu to miasto jest w sercu Bożej Matki. Ona czuwa nad wszystkim. Do każdego z nas mówi: Synu - Oto Matka Twoja". Trzeba, abyśmy wszyscy czuli się Jej dziećmi".

Konrad Hejmo OP

 

(15.08.2004) Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem przygotowuje się do uroczystości w dniu 29 sierpnia b.r. Dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego na Krzeptówkach i Konsekracji Kościoła zostanie odsłonięty pomnik Jana Pawła II. W niedługim czasie przekażemy więcej informacji na ten temat. W serwisie wideo-zaproszenie na uroczystości: RealVideo 9, WindowsMedia 9, Divx.

 

(15.08.2004) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbyły się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
We wszystkich sanktuariach na świecie jest to święto, które obchodzi się bardzo uroczyście. Na Krzeptówkach Niedzielną modlitwę zapoczątkowała procesja do Parku Fatimskiego, później koncelebrowana Msza Święta z udziałem wielu wiernych m.in. gości z Francji.
Święto wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to równocześnie sierpniowe uroczystości fatimskie i dzień szczególnej modlitwy za Ojca Świętego, Jana Pawła II. (więcej...)

(13.08.2004) W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem ostatnie przygotowania do zbliżającej się uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
We wszystkich sanktuariach na świecie jest to święto, które obchodzi się bardzo uroczyście.
Święto wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny to równocześnie sierpniowe uroczystości fatimskie i dzień szczególnej modlitwy za Ojca Świętego Jana Pawła II.
Inne przygotowania są związane za zbliżającą się uroczystością w Sanktuarium na Krzeptówkach w dniu 29 sierpnia b.r.
Dla upamiętnienia wizyty Ojca Świętego na Krzeptówkach i Konsekracji Kościoła zostanie odsłonięty pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II. W niedługim czasie przekażemy więcej informacji na ten temat. (więcej...)

(12.08.2004) W piątek w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach "sierpniowe czuwanie fatimskie" - wspólna modlitwa u tronu Matki Bożej o zdrowie i siły fizyczne dla Ojca Świętego Jana Pawła II i bezpieczeństwo na czas Jego pielgrzymki do Lourdes w dniach 14 i 15 sierpnia. W programie czuwania:
o 18.30 pokutny różaniec fatimski,
ok. 19.30 Msza Św. z okolicznościowym kazaniem,
o 21.00 Apel Jasnogórski i "procesja światła",
po procesji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i III część Różańca.
O północy "maryjna pasterka" i zakończenie czuwania.

(10.07.2004) Pośród wielu cennych darów Ojca Świętego Jana Pawła II dla Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Skarbcu sanktuaryjnym znajduje się m.in. paliusz Ojca Świętego Jana Pawła II.
Warto również pamiętać, że w fundamenty kościoła sanktuaryjnego został wmurowany „kamień węgielny” z Grobu św. Piotra na Watykanie, który został przekazany przez Watykańskie Instytucje na polecenie Ojca Świętego w czerwcu 1987r..
Te dwa symbole, to cenne i wymowne dary Stolicy Apostolskiej dla historii Sanktuarium na Krzeptówkach.
Wraz z tymi symbolicznymi darami Stolica Apostolska udzieliła temu miejscu i kościołowi „przywileju odpustu zupełnego”.
Dnia 22 kwietnia 1992r. - Penitencjaria Apostolska z polecenia Ojca Świętego z radością udziela możliwości uzyskania Odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami wiernym przybywającym do wyżej wymienionego sanktuarium, jeśli będą pobożnie uczestniczyć w świętych nabożeństwach liturgicznych, lub przynajmniej odmówią Modlitwę Pańską i Wyznanie Wiary:
1. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Dziewicy, a także w dniu 13 maja,
2. raz w roku w dniu dowolnie wybranym przez poszczególnych wiernych,
3. ilekroć pielgrzymi grupowo przybędą do tego sanktuarium. Obowiązuje z mocą od chwili obecnej na zawsze bez jakichkolwiek przeszkód. (więcej...)

(08.07.2004) W Zakopanem trwa IV Międzynarodowy Festiwal Organowy. W piątek o godzinie 20 koncert w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Zagrają Tomáš Thon – organy (republika Czeska), Paweł Hromádka – trąbka, Dušan Foltýn – obój.

(13.06.2004) Uroczystości Fatimskie 13 czerwca - w Sanktuarium na Krzeptówkach. W postaci dźwiękowej zaproszenie na niedzielne uroczystości:
(więcej...)

 

 

(13.06.2004) Na rynku księgarskim ukazała się nowa książka - "Europejska Madonna - opowieści o Maryjnych korzeniach Starego Kontynentu". We wstępie od wydawców czytamy m.in.: "Z dniem 1 maja 2004 r. nasza Ojczyzna stała się członkiem Unii Europejskiej. Ta książka powstała na tę właśnie okoliczność. Chce dać ludziom powód do zadumy nad duchowymi dziejami Starego Kontynentu - mimo prób ograniczania naszej perspektywy do wymiaru doczesno-ekonomicznego. Chce mówić o nadziei związanej z przyszłością Europy - mimo wszystkich mrocznych znaków, jakie nas otaczają. Pragnie ogłaszać proroczą radość, która rodzi się z przekonania, że wbrew planom wielkich tego świata na bliskich horyzontach świeci Boże słońce, a triumf należy nie do światowych bankierów, lecz do Tej, której Bóg dał klucze do prawdziwego skarbca: do łask, charyzmatów, cudów i daru życia wiecznego".

(10.06.2004) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - "Boże Ciało". Foto-relacja. (więcej...)

 

 

 

(07.06.2004) Niezwykły wymiar miała uroczystość jubileuszu pobytu Ojca Świętego, Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Koncelebrowanej Mszy Świętej z udziałem księży dekanatu zakopiańskiego przewodził kustosz Sanktuarium Ludzimierskiego, ks. Tadeusz Juhas. Wśród wiernych byli obecni burmistrzowie miasta, przedstawiciele starostwa, sejmiku małopolskiego. Nie zabrakło byłego burmistrza Zakopanego Adama Bachledy Curusia, który w imieniu górali przed 7 laty złożył hołd Ojcu Świętemu. Oprawę muzyczną stanowiła kapela góralska złożona z ok. 70 osób, wspomagana chórami Turliki i Sursum Corda. Tradycyjnie podczas Mszy Świętej przypomniano słowa Papieża wypowiedziane podczas konsekracji Sanktuarium Fatimskiego.
Druga część uroczystości odbyła się w Parku przy kościele, gdzie znajduje się ołtarz przeniesiony spod Wielkiej Krokwi przy, którym Jan Paweł II w 1997 roku odprawiał Mszę Świętą. Wspominkowe spotkanie prowadził Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek a refleksjami po 7-latach dzielili się - były burmistrz Adam Bachleda Curuś, obecny burmistrz Zakopanego Piotr Bąk i dyrektor Księżówki ks. Boroń. Uroczystość zakończył po godzinie 21 Apel Maryjny. (więcej...)

(05.06.2004) VII Pielgrzymka "Sursum Corda" z Zakopanego do Ludźmierza. Foto-relacja - godz. 7 rano Sanktuarium Fatimskie - początek peregrynacji. (więcej...)

 

 

 

7 czerwca o godzinie 19 w Sanktuarium Fatimskim odbędzie się Msza Święta przy Ołtarzu Papieskim z udziałem wielkiej kapeli góralskiej, „Turlików” oraz zespołu „Sursum Corda”. Uroczystość jest organizowana w ramach II Dni Zakopanego na pamiątkę pobytu pod Tatrami Ojca Świętego, Jana Pawła II. Foto-relacja - Sanktuarium w przeddzień uroczystości. (więcej...)

 

(23.05.2004) Koncert Maryjny - z okazji Dnia Matki. 26 maja z o godz. 18.00. w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach Najpiękniejsze pieśni Maryjne w wykonaniu solistów Capelii Cracoviensis - Katarzyny Wiwer - sopran, Jacka Ozimkowskiego - bas oraz zespołu kameralnego w składzie: Maciej Czepielowski - I skrzypce, Jadwiga Czepielowska - II skrzypce, Dominika Hosiawa - Owczarek - altówka, Ewa Wojsław - Bober - wiolonczela i Renata Guzik - flet.

(16.05.2004) Kilka tysięcy wiernych, księża i siostry zakonne, ponad 60 jeźdźców tworzących banderię konną, orkiestra jasnogórska, kapela sanktuaryjna, delegacje, sztandary, przedstawiciele władz samorządowych - tak w tym roku, mimo niesprzyjającej pogody, wyglądała procesja różańcowa w intencji Jana Pawła II. Co roku wierni w ten sposób w Zakopanem czczą kolejne rocznice urodzin Ojca Świętego oraz cudownego ocalenia życia po zamachu z 1981 roku na Placu Św. Piotra w Watykanie. Procesja tradycyjnie rozpoczyna się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej a kończy w kościele Świętego Krzyża. W tym roku uroczystościom majowym przewodniczył J. E. Ks. Bp. Adam Lepa z Łodzi. (więcej...)

W czwartek 13 maja w rocznice zamachu na Ojca Świętego Jana Pawła II w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbył się - odpust fatimski. Foto-relacja przedstawia uroczystą Mszę Świętą koncelebrowaną przez księży Dekanatu Zakopiańskiego. (więcej...)

 

 

(12.05.2004) Zbliża się kolejna rocznica tragicznych wydarzeń na Palcu Świętego Piotra. Zapraszamy do lektury dwóch artykułów związanych z tą tematyką. Pierwszy "Tajemnica zamachu na Papieża  - Próba interpretacji zdarzeń z Bożej perspektywy", drugi "Zamach na Jana Pawła II - dziś". (więcej...)

 

(07.05.2004) FATIMA ŚWIATŁO NADZIEI DLA ŚWIATA. PROGRAM UROCZYSTOŚCI W SANKTUARIUM FATIMSKIM NA KRZEPTÓWKACH Maj 2004. (więcej...)

 

 

 

(18.04.2004) Goszczący w Polsce z oficjalną wizytą Minister Obrony Narodowej Ukrainy wyraził życzenie przyjazdu do Zakopanego i nawiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach. (więcej...)

 

 

(10.04.2004) Wielka Sobota w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w obiektywie aparatu Fotograficznego... (więcej...)

(09.04.2004) Trwa Wielki Tydzień. W Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach czuwanie przy Bożym Grobie aż do liturgii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 18. Spowiedź prowadzona będzie przez cały dzień. Święcenie pokarmów w sobotę od godz. 9 do 16, co pół godziny. Do wspólnej modlitwy zapraszają Księża Pallotyni z Krzeptówek.

 

 

(16.03.2004) Fatima – Krzeptówki – Watykan. W dniach 6-8 marca b.r. w Rzymie odbyło się ważne spotkanie Rektora Sanktuarium Fatimskiego z Portugalii Ks. Luciano Guerra i Kustosza Sanktuarium Fatimskiego z Krzeptówek Ks. Mirosława Drozdka. Tematem były problemy duszpasterskie sanktuariów fatimskich i ważne sprawy dla przyszłości rozwoju kultu fatimskiego.
Centralną częścią spotkania była wspólna wizyta u Ojca Świętego Jana Pawła II.
Papież pobłogosławił kamień węgielny z grobu Świętego Piotra „na Watykanie” pod budowę nowego Kościoła w Fatimie.
Do stolicy Apostolskiej została wniesiona oficjalna prośba o zatwierdzenie „nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca” dla całego świata.
Warto przy tej okazji pamiętać, że w dniach od 2 do 6 lutego na Krzeptówkach odbyły się rekolekcje dla Księży prowadzących nabożeństwa fatimskie w Polsce. Nauczanie prowadził Ks. Luciano Guerra z Fatimy. (więcej...)

(28.02.2004) Z Krzeptówek na Jasna Górę. 28 lutego 2004 (sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu) została zorganizowana pielgrzymka na Jasna Górę w intencji uproszenia łask na dobre przeżywanie Wielkiego Postu i w intencji Ojca Świętego Jana Pawła II. W pielgrzymce uczestniczyły także Siostry Zakonne z Powiatu Tatrzańskiego oraz klerycy z pallotyńskiego nowicjatu w Wadowicach. (więcej...)

 

(02.02.2004) Święto Matki Bożej Gromnicznej. Zgodnie z decyzją Ojca Świętego dzień 2 lutego został ogłoszony „dniem modlitwy Kościoła za osoby konsekrowane”.
Tradycją minionych lat Siostry Zakonne z terenu Powiatu Tatrzańskiego zgromadziły się na wspólną modlitwę w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Uroczystości przewodniczył Ks. Luciano Guerra – Kustosz Sanktuarium Fatimskiego z Portugalii, który skierował do Sióstr okolicznościowe Słowo Boże. W ramach przeżywanej Eucharystii Siostry odnowiły swoje śluby zakonne. (więcej...)

(11.01.2004) W niedzielę w Zakopanem koncertowała orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza pod kierunkiem Naczelnika orkiestry, kapitana Stanisława Strączka oraz Chór im. Jana Pawła II pod kierunkiem Stanisława Wolaka. Uczta muzyczna odbyła się w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptowkach. Podczas dwugodzinnego koncertu transmitowanego "na żywo" przez telewizję TRWAM  licznie zebrani w kościele wierni i melomani mogli usłyszeć utwory Moniuszki, Chopina, Webera, Haendla, Mozarta, Franka, Enio Morricone oraz kolędy i pieśni patriotyczne. Historia Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej sięga roku 1956 i jest ściśle związana z dziejami Karpackiej Brygady WOP. Funkcję reprezentacyjną pełni od 1973 roku. W swej tradycji nawiązuje do sławnej Orkiestry I Pułku Strzelców Podhalańskich z okresu przedwojennego jak i do folkloru muzycznego regionu Podhala. Chór im. Jana Pawła II działa od 1971 roku uświetniając swą obecnością nabożeństwa i uroczystości kościelne w 50 polskich świątyniach. Wśród wyjazdów zagranicznych są: Włochy, Czechy, Holandia, Belgia, Austria i Monako. (więcej...)

(06.01.2004) Na Podhale, do Zakopanego tradycyjnie w styczniu przyjeżdżają goście z Rosji i Ukrainy. Kościoły wschodnie trzymają się kalendarza juliańskiego, to też Święta Bożego Narodzenia odbywają się o 13 dni później niż u nas. Pierwszy dzień świąt w środę. Z tej okazji Klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Pallotynów we Lwowie, którzy przyjechali do Zakopanego, zapraszają na wspólne kolędowanie do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich gości ze wschodu, którzy wypoczywają w tych dniach pod Tatrami. (więcej...)

(powrót na pierwszą stronę sanktuaryjną...)

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Video I Galeria I Archiwum I O Watrze I