STRONA GŁÓWNA

WYWIADY I REPORTAŻE

JESZCZE NIC NIE OSIĄGNĄŁEM - JAN CIAPAŁA

Jan Ciapała był 3 w Pucharze Prezesa TZN 2003.Jest młodym zawodnikiem. Urodził się  7 stycznia 1987 r. w Nowym Targu. Mierzy 164 cm i ma 46 kg wagi. Jan Ciapała jest  zawodnikiem TS Wisła w Zakopanem i  uczniem Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. W ostatnio rozegranym Pucharze Prezesa  Tatrzańskiego Związku Narciarskiego na skoczni K 85 w Zakopanem zajął dobre 3 miejsce. 16-letni zawodnik pokonał tej miary doświadczonych skoczków co Mateja, Skupień, Tajner i Długopolski. Dlatego, nie bez racji mówi, że trzecie miejsce na podium w zakopiańskich zawodach jest jego życiowym sukcesem. Jest skromnym zawodnikiem i w rozmowie ze mną powiedział, że tak naprawdę to w skokach jeszcze nic wielkiego nie osiągnął, ale ciągle doskonali  się jako skoczek, więc za parę lat możemy mieć dobrego zawodnika. Widać w nim żelazną konsekwencję w tym, by być coraz lepszym. Dlatego pamiętajcie o Ciapale,  gdyż ten chłopak rokuje szanse na dobre wyniki, czego mu serdecznie życzę.

-         Powiedz od  kiedy  skaczesz na  nartach?

-         Skaczę od sześciu lat, ale nie mam szczególnych osiągnięć. Zdobyłem w tym sezonie 26 miejsce w Pucharze Kontynentalnym w Stryn w Norwegii. Tamtego lata sukcesem było pierwsze miejsce w konkursie drużynowym. Skakałem w nim z dobrymi skoczkami: Roberto Ceconem, Schnaiderem i Igorem Medvedem. To było letnie Grand Prix w Predazzo, gdzie drużyny były mieszane.

-         Jak współpracuje się z trenerem Kuttinem?

-         Jeszcze  nie miałem z nim treningu, także nie  wiem. Wcześniej szkolił mnie tata, Stefan Ciapała. Pochodzę z Nowego Targu, gdzie mieszkam.

-         Co ci się najbardziej podoba w skokach narciarskich?

-         Skoki w ogóle bardzo mi się podobają, a najbardziej lot.

-         Czy masz stypendium sportowe?
Mam z Urzędu Miasta Zakopanego. Dostałem nagrodę od burmistrza Zakopanego Piotra Bąka. Było to niedawno, około tygodnia temu.

-         Jak oceniasz swój występ na Mistrzostwach Świata juniorów w Solleftea?

-         Zdobyliśmy 6  miejsce w konkursie drużynowym, a ja byłem 32 indywidualnie. Startowało ponad 10 drużyn.

-         Czy to była dla Ciebie udana impreza?

-         Myślę, że z  pewnością tak.

-         Jaki jest teraz Twój cel przed sezonem 2003/04?

-         W ciągu tego roku chciałbym zdobyć dobre  miejsce w Grand Prix, a zimą bym mógł startować w Pucharze Świata w skokach  narciarskich. To byłby duży sukces.

-         Czy przyjaźnisz się szczególnie blisko z którymś z zawodników?

-         Wszyscy raczej jesteśmy razem.