I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Galeria I Archiwum I O Watrze I
video i foto reportaże

(12.04.2004) Na Kalatówkach w Suchym Żlebie po raz szósty zorganizowano zawody na starym sprzęcie narciarskim o przysłowiowe "wielkanocne jajo". Na stracie stanęło ponad 100 zawodników. Tradycyjnie oceniano "jadę stylową" a później slalom na czas. (więcej...)

 

 

(12.04.2004) Jest na Podhalu niezwykłe miejsce, gdzie mieszka niezwykły człowiek. Pochodzi z Bośni ale od wielu lat żyje w Bukowinie Tatrzańskiej. Jak mówi o sobie - zamieszkał tutaj, bo potrafi oddychać górami. W serwisie "opowieść o ludziach i o życiu"... Na początek harmonia a później już bohater tej historii - Ferdek Kata... (więcej...)

 

Kolejna edycja tegorocznej Parady Gazdowskiej odbyła się w Gminie Biały Dunajec. W serwisie foto-relacja:  (więcej...)                          

 

 

 

Oficjalna strona Pucharu Świata Zakopane 2004 zawiera ok. 2 tyś. fotografii, w tym zdjęcia z Mistrzostw Polski 2003 i 2004 oraz Pucharu Kontynentalnego 2004. (więcej...)

 

 

 

W niedzielę w Zakopanem odbyła się Kumoterska Gońba i Parada Gazdowska na Równi Krupowej. W serwisie 280 fotografii z imprezy... (więcej...)

 

 

 

Karolina Gawlak - najśworniejso górolecka 2004. Wybory odbyły się w Białym Dunajcu. Miss Podhala jest Zakopianką, pochodzi z Olczy. (więcej...)

 

 

 

Zwyciężył Schwarzenberger. Austriak Reinhard Schwarzenberger zwyciężył w niedzielnym konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich rozegranym na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. (więcej...)

 

 

13 tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich w karierze zdobył Adam Małysz w konkursie skoków na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Znalazł się jednak zawodnik, który potrafił nawiązać niemal równorzędną walkę z Małyszem. Był nim Mateusz Rutkowski, który zmusił Adama Małysza do najlepszych skoków i przegrał z niewielką różnicą zdobywając srebrny medal (już drugi w swojej karierze!). (więcej...)

Parada Gazdowska, Kumoterska Gońba, Skiring i Ski-skiring - Poronin 2004. W serwisie foto-relacja z imprezy. (więcej...)

 

 

 

(04.01.2004) Pierwszy dzień MP w biatlonie. Najlepsi Ziemianin i Pałka. W Kirach rozegrano biegi sprinterskie z dwoma strzelaniami. Wśród mężczyzn, pod nieobecność przeziębionego Tomasza Sikory, zwyciężył Wiesław Ziemianin. Natomiast dosyć sensacyjnie zakończyły się zmagania kobiet w których juniorki: Pałka, Nykiel i Bobak pokonały utytułowane zawodniczki Gwizdoń i Grzywę. (więcej...)

Powróćmy jeszcze raz do pielgrzymki Zakopiańczyków do Watykanu, do Ojca Świętego, Jana Pawła II. W serwisie ponad 850 fotografii z pobytu w Rzymie i Watykanie, 20 minutowe video z prywatnej audiencji w sali Klementyńskiej, oraz liczne relacje dźwiękowe. (więcej...)

 

 

W tym roku w Zakopanem Święto Niepodległości połączono z obchodami 150 rocznicy urodzin Władysława hr. Zamoyskiego. Wtorkowe uroczystości, czego nie było wcześniej w oficjalnym programie obchodów, rozpoczęło o godz. 8.00 spotkanie przy Grobie Legionistów na nowym zakopiańskim cmentarzu. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i za ś. p. Władysława Zamoyskiego w kościele Świętej Rodziny w Zakopanem. Po nabożeństwie delegacje przemaszerowały Krupówkami pod pomnik Władysława Zamoyskiego.  (więcej...)

MAJOWE GRANIE – 10 listopada w DOMU LUDOWYM W KOŚCIELISKU Związek Podhalan i GOKR przygotowali koncert dedykowany Markowi Łabunowiczowi – Maji, który 11 listopada obchodziłby swoje 31 urodziny. Gospodarzem koncertu był zespół Polaniorze. (więcej...)

 

 

Dzień Zaduszny w Zakopanem. W serwisie foto-relacja z Nowego Cmentarza przy ul. Nowotarskiej i Starego Cmentarza ma Pęksowaym Brzyzku przy ul. Kościeliskiej. (więcej...)

 

 

Powróćmy jeszcze raz do sobotnich zawodów w trialu rowerowym. W Kościelisku odbyły się międzynarodowe zawody w tej konkurencji. Oprócz mistrzów rywalizowały także dzieci. W serwisie foto-relacja oraz szczegółowe wyniki zmagań... (więcej...)

 

 

GOKR Kościelisko i Związek Podhalan w Kościelisku zaprezentowali "Osod w Polanach". Imprezę rozpoczął wernisaż wystawy fotograficznej "Na holi, na holi...". Na placu przed Domem Ludowym zespół Polaniorze przedstawił Osod, czyli rozsadzanie stada, oddawanie owiec gazdom, rozliczanie się z gazdami i juhasami. (więcej...)

 

(18.09.2003) 25-lat minęło od jednego z największych sukcesów w polskim narciarstwie - zdobycia przez Józefa Łuszczka złotego medalu mistrzostw świata w Lahti. Z tej okazji w sali obrad Urzędu Miejskiego w Zakopanem odbyło się jubileuszowe spotkanie. Oprócz bohatera tamtych dni - obecni byli działacze sportowi, trenerzy z Edwardem Budnym na czele, władze miasta i powiatu. Spotkanie prowadził znany zakopiański historyk Wojciech Szatkowski. (więcej...)

(21.08.2003) Zakończył się XXXV Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Przewodniczący jury Alojzy Kopoczek podczas konferencji prasowej odczytał protokół z całonocnego posiedzenia. (więcej...)

 

 

Wystawa psów rasowych w Zakopanem. Zgłoszono 582 pretendentów do tytułu najpiękniejszego w tym m.in.: 80 owczarków niemieckich i 40 podhalańskich. Wystawa odbyła się na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu. (więcej...)

 

 

(22.06.2003) W Kościelisku obchodzono jubileusz 20-lecia pobytu Papieża Jana Pawła II w dolinie Chochołowskiej. W Domu Ludowym w Kościelisku. Otwarto wystawę poświęconą pobytowi Ojca Świętego w Tatrach. W drugim dniu obchodów, w niedzielę poświęcono Krzyż oraz tablicę pamiątkową na Siwej Polanie w miejscu, gdzie przed 20-laty lądował śmigłowiec z Ojcem Świętym. (więcej...)

 

"Rodzinne zdjęcie zakopiańczyków" wykonano w ramach obchodów 70-lecia uzyskania praw miejskich. Ok. 2,5 tyś. osób zebrało się na Równi Krupowej. (więcej...)

 

 

 

(04.05.2003) XI Przednówek w Polanach już za nami. Kto nie był w tym czasie w Kościeliskach niech żałuje. "Na osłodę" kilka fotografii. I jeszcze jedna ważna informacja - już za rok XII Przednówek w Polanach. (więcej...)

 

 

(03.05.2003) W Zakopanem obchody 3-majowe rozpoczęła zbiórka pocztów sztandarowych, przedstawicieli władz i organizacji pod Drzewem Wolności przy ulicy Kościeliskiej. Po złożeniu wiązanek w kościele p. w. Najświętszej Rodziny odprawiono Mszę Świętą. Kolejna część uroczystości odbyła się pod Pomnikiem Grunwaldzkim w Parku Miejskim im. marszałka Józefa Piłsudskiego. (więcej...)

 

III Tatrzański Zlot Pojazdów Zabytkowych im. Jana Rippera - Zakopane 25-27 kwietnia. W niedzielę ponad 50 starych samochodów i motocykli wjechało na Krupówki. Odbyła się prezentacja pojazdów. W serwisie foto-relacja. (więcej...)

 

 

 

 

 

 

Na Kalatówkach w Suchym Żlebie po raz piąty zorganizowano zawody na starym sprzęcie narciarskim o przysłowiowe "wielkanocne jajo". Na stracie stanęło ponad 120 zawodników. W serwisie 300 fotografii z imprezy. (więcej...)

 

 

Powróćmy jeszcze raz do posiadów muzykanckich, które odbyły się w 2 lutego w Kościelisku. Tylko w serwisie Watra 9-minutowe video z imprezy. Filmik pokazuje moment kiedy ponad 40 muzyków zagrało wspólnie na scenie Domu Ludowego w Kościelisku. (więcej...)

 

 

(27.03.2003) Niewielu o nim wie a jeszcze mniej go widziało - Skarbiec przy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Jego zawartość to przede wszystkim przedmioty i dokumenty pochodzące z Watykanu od Ojca Świętego Jana Pawła II. Niezwykłe dary od ponad 20 lat przekazuje dla Sanktuarium Ks. Biskup Stanisław Dziwisz. W serwisie Watra foto reportaż prezentujący zawartość Skarbca. (więcej...) 

Zakopiańska Galeria Politechniki Krakowskiej "Stara Polana" prezentuje twórczość Mieczysława Króla Łęgowskiego i Bożeny Król Łęgowskiej. Wystawa jest zatytułowana "kieby moje roncki...". W Starej Polanie można m.in. obejrzeć piękne rzeźby, malarstwo, kowalstwo i spinki góralskie, które powstały, jak mówi ich autor, gdy z powodu choroby musiał "siedzieć w izbie". (więcej...)

 

Po raz VII w Kościelisku rozegrano zawody w biegach narciarskich w ramach Memoriału Bronisławy Staszel Polankowej. Zawody przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbyły się na stadionie na stadionie biathlonowym w Kirach. W serwisie foto-relacja. (więcej...)

 

W Zakopanem rozegrano ostatnią edycję Parady Gazdowskiej, Kumoterskiej Gońby, Skiringu i Ski skiringu. W serwisie foto-relacja. (więcej...)

 

 

 

Tylko w serwisie Watra foto-reportaż z zakopiańskiego Parku Wodnego po odbiorze tzw. stanu surowego budowy. To największy Aqua Park w Polsce. W środku już za kilka miesięcy klienci będą kąpać się w basenie sportowym i rekreacyjnym. Fani zabaw wodnych znajda tzw. "dziką rzekę", zjeżdżalnie wodne, "whirlpoole", sauny a także salę lodową. Nieopodal części basenowej znajdować się będą pomieszczenia handlowo-usługowe wraz z restauracją dla ok. 100 osób i barem oraz kręgielnia. Pod budynkiem znajduje się podziemny garaż dla 68 samochodów. (więcej...)

 

 

18 urodziny Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W piątkowy wieczór rozpoczęły się obchody powstania Teatru Witkacego. W sobotę odbyła się wycieczka na Kalatówki, połączoną z górską premierą sztuki "Na przełęczy", według powieści Stanisława Witkiewicza oraz "Przewodnika do Tatr i Pienin" Walerego Eljasza. Główna część przedstawienia odbyła się w stojącym na polanie hotelu górskim. Niedzielny wieczór był główną częścią urodzinowych obchodów. Widzowie obejrzeli Koncert Urodzinowy "To my i nasi Przyjaciele". Zagrał zespół "Raz, Dwa, Trzy", Zbigniew Namysłowski Kwintet, Tie Break oraz Blue Cafe. Aktorzy Teatru Witkacego w trakcie wieczoru zdmuchnęli osiemnaście świeczek na torcie urodzinowym. (więcej...)

(23.02.2003) Odbyła się kolejna z cyklu Parad Gazdowskich. Po raz II gmina Kościelisko i Ochotnicza Straż Pożarna zaprosiła uczestników na Polanę Siwarne. Pogoda, zawodnicy i kibice dopisali. W serwisie foto-reportaż  z imprezy. (więcej...)

 

 

(22.02.2003) W Domu Ludowym w Kościelisku odbyły się muzykanckie posiady. Ponad 40 osób z Kościeliska, Witowa, Dzianisza i nie tylko grało w różnych składach przez cały wieczór aż do późnej nocy. (więcej...)

 

 

"Legendy Polskiego Biathlonu, Olimpijczycy z Kościeliska" - to tytuł wystawy, która otwarta została w Domu Ludowym w Kościelisku. Ekspozycja jest częścią programu kulturalnego zorganizowanego w ramach XXXVIII Mistrzostw Świata Juniorów w Biathlonie. (więcej...)

 

 

W Białym Dunajcu wybrano nojśworniejsom górolecke. W 2003 roku królować będzie Agnieszka Wontor z Zakopanego. (więcej...)

 

 

 

Kumoterska Gońba - Poronin 2003. W serwisie ponad 150 fotografii z Polany Chycokówka, gdzie odbywały się zawody. (więcej...)

 

 

 

Imponująco wygląda Wielka Krokiew nocą, gdy ponad 1000 lux'ów oświetla stadion. W czwartek odbył się odbiór techniczny systemu oświetlenia skoczni przed zbliżającym się Pucharem Świata. (więcej...)

 

 

(29.12.2002) Premier w Zakopanem. W karczmie Młyniska zorganizowano dla Leszka Millera pokaz mody góralskiej. Szef rządu powita pod Tatrami również Nowy Rok. Pytany gdzie spędzi noc sylwestrową - stwierdził - u przyjaciół, gdzie będą obowiązywały stroje góralskie. Mimo zapowiedzi, że premier jest na urlopie i nie udziela wywiadów - serwisowi Watra udało się zdobyć kilka słów komentarza tuż po zakończeniu pokazu mody. (więcej...)

Koncelebrowana Msza Święta w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem rozpoczęła spotkanie opłatkowe Związku Podhalan. Oprócz przedstawicieli Zarządu Głównego i poszczególnych "ognisk", przybyły także władze samorządowe. Gospodarzem spotkania był Kustosz Sanktuarium ks. Mirosław Drozdek. (więcej...)

 

(01.01.2003) Nowy Rok w obiektywie serwisu "Watra".  (więcej...)

 

 

 

 

(18.11.2002) Przewodniczącym Rady Miasta Zakopane został Henryk Krzeptowski Bohac. Taką decyzję podjęli radni podczas pierwszego, inauguracyjnego spotkania. Jego zastępcami są Władysław Łukaszczyk i Andrzej Karpiel. (więcej...)

 

 

(18.11.2002) W Domu Ludowym w Kościelisku odbyła się inauguracyjna sesja Rady Gminy. Władysław Stopka przekazał władzę nowemu wójtowi Bogdanowi Pitoniowi. Władysław Długosz wybrany został przewodniczącym rady. Jego zastępcą jest Maciej Bętkowski. (więcej...)

 

 

(03.11.2002) "VI Poetyckie Zoduski" odbyły się w Domu Ludowym w Kościelisku. Tegoroczne spotkanie dedykowane było Feliksowi Gwiżdżowi w 50 rocznicę śmierci. Program składał się z 2 części: Pierwszą poświęconą życiu i twórczości Feliksa Gwiżdża  poprowadził senator Franciszek Bachleda Księdzularz. W drugiej wiersze i  opowiadania o tych, którzy odeszli przedstawili zebrani. (więcej...)

(24.10.2002) W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się VI konkurs im. Stanisława Nędzy Kubińca. Zgłosiło się 125 uczestników z 35 szkół. O podsumowanie konkursu poprosiliśmy Małgorzatę Karpiel - Bzdyk z wydziału Kultury Urzędu Gminy Kościelisko. (więcej...)

 

 

(21.10.2002) W Zakopanem odbyła się debata kandydatów na stanowisko burmistrza miasta, zorganizowana przez Tygodnik Podhalański. "Na scenie wystąpili": Piotr Bąk, Jan Gluc, Andrzej Karpiel, Robert Kłak i Roman Krzysiak. Zabrakło Marka Kozioła. (więcej...)

 

 

(18.10.2002) Business Advertising Management i Zakopiańska Organizacja Imprez Nietypowych przygotowali VI edycję „Jesiennego Charta” – Ogólnopolskiego Zjazdu Dziennikarzy Wszystkich Mediów. Trzydniową imprezę rozpoczęła w piątek w Zakopanem z udziałem wicemarszałka Janusza Sepioła dyskusja panelowa pod hasłem „Oni na Ciebie liczą”. Podczas inauguracji zebranych przywitał burmistrz Zakopanego Piotr Bąk. (więcej...)

 

(13.10.2002) Związek Podhalan w Kościelisku zorganizował kolejne posiady góralskie w Domu Ludowym. Udział wzięli nestorzy działający niegdyś i dzisiaj na "polu" kultury w Polanach. Wśród gości był między innymi prof. Włodzimierz Kotoński inicjator zespołu "Twórczość" działającego w Domu Ludowym w 1952 roku. Posiady prowadził Józef Pitoń. (więcej...)

 

(13.10.2002) Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Zakopanem wraz z Urzędem Miasta zorganizowały procesję ulicami miasta w intencji Ojca Świętego, która przeszła z Sanktuarium na Krzeptówkach do Kościoła p.w. Świętego Krzyża. Mimo nienajlepszej pogody wierni licznie uczestniczyli w przejściu ulicami miasta. Pielgrzymkę prowadziła banderia konna, na końcu tradycyjnie pojawili się podhalańscy strażacy. (więcej...)

 

(10.10.2002) IV Targi Tur-Gastro-Hotel i III Targi Turystyczne - Zakopane 2002. (więcej...)

 

 

 

 

(07.10.2002) Odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Tatrzańskiego. Z oficjalnymi przemówieniami wystąpili starosta Andrzej Gąsienica Makowski, przewodniczący Rady Powiatu Bronisław Stoch, senator Franciszek Bachleda Księdzularz oraz wójt Białego Dunajca Jan Gąsienica Walczak Sobuś. Na zakończenie wszyscy radni otrzymali pamiątkowy list oraz książkę "100-lecie krzyża na Giewoncie". W serwisie zapis audio wystąpień oraz foto-reportaż z sali obrad. (więcej...)

Józef Pitoń.(15.09.2002) "Moje 2 x 35" - 70 urodziny Józefa Pitonia obchodzono uroczyście w Domu Ludowym w Kościelisku. Do "ludówki" przybyło wielu gości, wśród nich członkowie zespołu im. Klimka Bachledy i Skalnych. Przypomnijmy Józef Pitoń to człowiek gór, wieloletni działacz na polu kultury regionalnej, juror Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich, przez lata kierownik zespołu im. Klimka Bachledy, autor znakomitych opowiadań góralskich. (więcej...)

 

(07.09.2002) Sprawozdanie Zarządu Miasta Zakopane 1998-2002... (więcej...)

 

 

 

(18.08.2002) Przeżyjmy to jeszcze raz! W serwisie 165 fotek z festiwalu. Przede wszystkim z imprezy zamkniętej dla publiczności, którą była zabawa zespołów po koncercie finałowym. (więcej...)

 

 

(01.05.2002) Na Podhale przyjechał wice premier Jarosław Kalinowski. (więcej...)

 

 

 

Ewa Pawlikowska - zwyciężyła w plebiscycie 10 najlepszych sportowców Podhala 2001 roku.(22.03.2002) 10 najlepszych sportowców Podhala 2001 roku - wybrano podczas plebiscytu czytelników Dziennika Polskiego. (więcej...)

 

 

 

(17.03.2002) Odbył się 53 Memoriał Kornela Makuszyńskiego, czyli słynne zawody Koziołka Matołka. Podczas dwudniowej rywalizacji rozegrano trzy konkurencje - biegi, skoki i slalom. (więcej...)

 

 

 

XXXVII Sesja Rady Miasta Zakopane. (więcej...)

 

 

 

(12.04.2002) W Zakopanem w Miejskiej Galerii Sztuki rozpoczęły się  obchody 15 rocznicy śmierci Tadeusza Brzozowskiego. (więcej...)

 

 

 

W Domu Ludowym w Kościelisku odbył się koncert dedykowany Markowi Łabunowiczowi i Bartkowi Olszańskiemu, ratownikom TOPR, którzy zginęli podczas akcji ratunkowej w Tatrach. (więcej...)

 

 

(04.04.2002) Poniżej dolnej stacji na Gubałówkę, po lewej i prawej stronie, za straganami, powstaje sporej wielkości nasyp. W ten sposób powierzchnia, tego niewątpliwie atrakcyjnego miejsca, powiększy się o kilka tysięcy metrów kwadratowych. Oto kilka fotek z miejsca prac:

Wybierz format wideo.VIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie. Wypowiedź trenera Tadeusza Jankowskiego dotycząca zorganizowanych zawodów. Wideo trwa 1 minutę:

 

Real Video

Windows Media Player

Real Audio

Tradycyjnie dla tych, którzy nie mogą oglądać filmików kilkanaście fotek z zawodów:

Wybierz format wideo.

Odbyły się kolejne urodziny Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W serwisie krótki filmik (1,20 min.) z momentu zdmuchnięcia świeczek na urodzinowym torcie:

Real Video

Windows Media Player

DivX (7 MB)

 

Przed wniesieniem tortu urodzinowego zespół teatru zaśpiewał. Filmik ma ok. 10 min. Niestety potrzebne jest trochę lepsze połączenie internetowe. Strumień dla Real Video 45 kb/s, dla Windows Media Player 52 kb/s.

Real Video

Windows Media Player

 

Dla tych, którzy nie mogą oglądać filmików kilkanaście fotek:

Przepraszam teraz tematy mniej uroczyste.

Wybierz odpowiedni format.

Taki napis wieczorem widniał na bramie dworca PKP w Zakopanem. Dla tych, którzy nie wierzą krótki (1 minuta) film nakręcony wieczorem 2 lutego 2002:

Real Video

QuickTime Player

Windows Media Player

DivX (2,53 MB)

 

Wybierz odpowiedni format video.

Na ul. Jagiellońskiej w Zakopanem tuż przy rondzie i dworcu PKP jest postój dorożek konnych. Konie jak wszystkie zwierzaki mają swoje potrzeby. Te "potrzeby" (gówna), by było czysto i schludnie na postoju przenoszone są 50 metrów dalej na skrzyżowanie Jagiellońskiej i Smrekowej. Uzbierała się już spora kupka - "kupek". Ciekawe tylko co na to turyści, których zapewniam sporo w tamtym rejonie.

Dla zainteresowanych minutowy film z tamtego miejsca nakręcony 9 lutego 2002. Szkoda tylko, że przez internet nie można jeszcze przekazać smrodu.

Real Video

QuickTime Player

Windows Media Player

DivX (8 MB)

I Strona główna I Wiadomości I Kultura I Sport I Pogoda I Turystyka I Narty I Kościół I

I Radio Alex I Głos Ameryki I Z peryskopu... I DH Zakopane I Telefony I Apteki I

I Reklama I Ogłoszenia I Muzyka I Galeria I Archiwum I O Watrze I